دیدار فرماندهان دریایی ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار ایرانی

کد خبر: 1236056

فرماندهان نیروهای دریایی آفریقای جنوبی و ونزوئلا در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر تقویت مناسبات دفاعی با ایران تأکید کردند.

 دیدار فرماندهان دریایی ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار ایرانی

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش که با هدف شرکت در رژه سالانه نیروی دریایی روسیه به سن پترزبورگ سفر کرده است، شامگاه یکشنبه با برخی مقام‌های چند کشور حاضر در این آیین مذاکره و رایزنی داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در مذاکرات خود با مقام‌هایی از کشورهای شرکت کننده در این آیین، به ویژه کشورهایی که در ماموریت دور دنیای ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش ، میزبان ناوهای کشورمان بودند، درباره راه‍های توسعه همکاری‌های دریایی، آموزش نیروها، برگزاری رزمایش‌های مشترک، میزبانی از رویدادهای مرتبط با حوزه رزم دریاپایه و نیز تبادل تجربیات دریانوردی گفت‌وگو کرد.

 دریادار ایرانی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی، ضمن قدردانی از پذیرایی گرم این کشور از ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از همتای خود برای سفر به ایران و مشارکت در رزمایش‌های دریایی دعوت کرد.

دریاسالار موند لوپز فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی نیز با بیان اینکه روابط خوب آفریقای جنوبی و ایران، پایه همکاری‌های رو به رشد نیروی دریایی دو کشور است گفت: آب‌های آفریقای جنوبی و بنادر ما به روی همه شناورهای نظامی و غیرنظامی ایران باز است و آفریقای جنوبی خواستار توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های دو نیرو است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ونزوئلا ، با اشاره به موقعیت راهبردی این کشور در غرب اقیانوس اطلس گفت: امروزه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توانمندی و اقتدار در تمام صحنه‌های بین‌المللی حضوری فعال دارد.

دریاسالار نیل ژسوس سانچز فرمانده نیروی دریایی ونزوئلا نیز اظهار داشت: همکاری‌های نظامی ایران و ونزوئلا، بویژه در زمینه دریایی بسیار عمیق است و این روابط روز به روز در حال گسترش است.

بر اساس این گزارش، امسال علاوه بر حضور هیات نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی روسیه، سه فروند شناور رزمی نیروی دربایی ارتش مستقر در دریای خزر با حضور در بندر کاسپیسک در شمال این دریا به رژه دریایی روسیه پیوستند.

دیدارها و مذاکرات امیر دریادار شهرام ایرانی با مقام‌های نیروی دریایی روسیه و دیگر کشورهای حاضر در مراسم روز نیروی دریایی روسیه ادامه دارد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد