سرلشکر باقری: اقدامات سازمان بسیج شتاب خوبی دارد

کد خبر: 1236522

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شکل‌گیری گسترده بسیج از انتظارات رهبر معظم انقلاب است، گفت: مسجد و محله باید اساس توسعه بسیج باشد.

سرلشکر باقری: اقدامات سازمان بسیج شتاب خوبی دارد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شکل‌گیری گسترده بسیج از انتظارات رهبر معظم انقلاب است، گفت: مسجد و محله باید اساس توسعه بسیج باشد.

سرلشکر محمد باقری روز چهارشنبه در دومین روز همایش فرماندهان نواحی مقاومت و مسولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه بسیج سراسر کشور که در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به بسیجیان اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) خواهان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی بودند و امام خامنه‌ای نیز خواستار شکل گرفتن بسیج ده‌ها میلیونی هستند.

وی با اشاره به ضرورت جذب روزافزون در سازمان بسیج افزود: برای تحقق فرامین امامین انقلاب، هم اکنون در میانه راه هستیم و این کار باید در تحقق سند اعتلا با قوت انجام شود.

سردار باقری با اشاره به ضرورت توجه حداکثری به حوزه جنگ نرم و فضای مجازی افزود: وظایف بسیجیان علاوه بر کمک به بنیه نظامی کشور، توجه ویژه به حوزه جنگ نرم و فضای مجازی است که هم اکنون طیف وسیعی از مردم را در بر گرفته است.

وی همچنین اضافه کرد: برای محافظت جوانان و نوجوانان در این فضا باید براساس تدبیر و اندیشه عمل کنیم.

ایشان با اشاره به اینکه اگر محله در اختیار بسیج نباشد، دیگر کارها ابتر باقی می‌ماند، گفت: بسیج در مساجد و محلات اهمیت زیاد داشته و باید قدرت داشته باشد و محله محوری به شدت توسعه یابد؛ نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کرده و بطور کامل بشناسیم؛ لذا شکل‌گیری محله اسلامی می‌تواند شهر اسلامی را شکل دهد.

وی با اشاره به ضرورت گسترش جهاد تبیین و روشنگری گفت: قوای سه‌گانه و دیگر دستگاه‌ها از جمله نیروهای مسلح تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم دارند.

سردار باقری با اشاره به برخی از دستاوردهای انقلاب در خدمات‌رسانی گسترده در سراسر کشور تصریح کرد: هم اکنون بیش از نود درصد از کشور گازرسانی شده و آب سالم و بهداشتی در مناطق زیادی از کشور وجود دارد، که این گونه خدمات را بعضا در برخی کشورهای پیشرفته هم نمی‌توان دید؛ لذا تبیین وضع فعلی با وضع قبلی ایران برای نسل حاضر اهمیت بالایی دارد.

وی همچنین ارتقاء و توسعه سواد رسانه‌ای بسیجیان را خواستار شد و افزود: هر پایگاه بسیج باید یک پایگاه فعال در رسانه و فضای مجازی باشد.

سرلشکر باقری همچنین درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمن به دنبال یک انتخابات کم رمق، بی‌جان و باحضور کم است، لذا باید نقشه دشمن را خنثی کنیم.

وی از ضرورت توجه بیشتر به پیشکسوتان دوران دفاع مقدس گفت و تاکید کرد: این عزیزان نقش زیادی در صحنه‌های مختلف داشته‌اند؛ باید آن‌ها را تکریم و احترام کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: بانوان جامعه که بیش از نیمی از جمعیت کشور هستند، تاثیر بسزایی در فرهنگ جامعه دارند و برای زمینه سازی نقش آفرینی در زمینه های انقلاب اسلامی باید بسیج خواهران در تمام اقشار به صورت ویژه تقویت شود.

وی همچنین با اشاره به تلاش دشمنان برای کم‌رنگ کردن مراسم‌ دهه نخست ماه محرم گفت: باحضور گسترده و باشکوه مردم در این مراسم‌، توطئه دشمن بار دیگر باشکست روبرو شد.

سرلشکر باقری همچنین با ارزیابی وضع فعلی امریکا تصریح کرد آمریکا هر روز درحال ضعیف شدن است و خروج از افغانستان و عراق و منطقه گوشه ای از نشانه‌های شکست و ضعف این کشور است؛ اما این شکست‌ها به این معنی نیست که ما دچار کوتاهی و سستی شویم.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر فعالیت‌های بسیج در طی چند سال اخیر تصریح کرد دشمن هم فعالیت‌های خود را نسبت به قبل زیادتر کرده است لذا باید سعی کنیم در این مبارزه دست برتر را داشته باشیم.

وی با اشاره به سند اعتلای ده ساله بسیج که از جانب رهبر معظم ابلاغ شد افزود: با تقدیر از مدیریت سردار سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در تحولات صورت گرفته در پایگاه ها و اقشار بسیج، اقدامات بسیار خوبی تا بحال انجام شده است و باید فرامین و محتوای این سند با سرعت اجرایی شود.

ایشان همچنین با قدردانی از حضور مسئولان نمایندگی ولی فقیه در نیروهای مسلح گفت: برای نیازهای پیش رو آموزش‌ها و کلاس‌های بصیرتی سیاسی عقیدتی باید بروز و دچار تحول اساسی شود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد