اسلامی: دشمن با هیاهو و روایتگری ظالمانه سعی داشت ذهنیت مردم را تخریب کند

کد خبر: 1236556

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه دشمن با هیاهو و روایتگری ظالمانه سعی داشت ذهنیت مردم را تخریب و اتهامات زیادی را در حوزه هسته‌ای متوجه نظام کند، گفت: با توجه به رویکرد دولت و تلاش گسترده ای که انجام گرفت، سعی شد تا با برخورد فعال و روشنگری، این روایتگری ناصحیح خنثی شود.

اسلامی: دشمن با هیاهو و روایتگری ظالمانه سعی داشت ذهنیت مردم را تخریب کند

 رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه ، گفت: با توجه به رویکرد دولت و تلاش گسترده ای که انجام گرفت، سعی شد تا با برخورد فعال و روشنگری، این روایتگری ناصحیح خنثی شود.

«محمد اسلامی» همزمان با دومین سالگرد تنفیذ حکم‌ ریاست جمهوری آیت الله سیدابراهیم ئیسی درباره دستاوردهای دولت سیزدهم در بحث صنعت هسته‌ای و سیاست خارجی با توجه به توصیه‌های رهبر انقلاب اظهار داشت: دشمن با هیاهوی هسته‌ای و روایتگری ظالمانه‌ سعی داشت ذهن مردم را تخریب و به شکل مستمر اتهامات زیادی را روانه ‌نظام کند و بگوید که جمهوری اسلامی ایران از فعالیت هسته ای خود اهداف صلح‌آمیز ندارد.

وی افزود: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در صنعت هسته‌ای، تلاش گسترده ای انجام گرفت و سعی شد تا روایت‌گری ناصحیح را با برخورد فعال و روشنگری خنثی کنیم و تا حدود زیادی هم با اقداماتی که صورت گرفت، در این کار موفق بوده‌ایم.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: تعاملاتی که در محیط بین‌الملل صورت گرفت، اثربخشی‌های خاص خود را داشت.

وارد کردن فناوری هسته ای به زندگی مردم

اسلامی گام دوم در مسیر مقابله با روایتگری ناصحیح دشمن را وارد کردن فناوری هسته ای به زندگی مردم برشمرد و توضیح داد: گام دوم که به موازات گام اول انجام شد، این بود که فناوری هسته‌ای را در زندگی مردم وارد کنیم و مردم آثار و تبعات و نقش فناوری هسته‌ای را در زندگی خود لمس کنند.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نقش فناوری هسته‌ای را در اقتصاد ملی ارائه کرده ایم، اظهار داشت: فناوری هسته‌ای می‌تواند تبلوری در قدرت ملی و مولفه‌های اقتدارآفرین برای کشور باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به خدمات صنعت هسته ای در حوزه پزشکی خاطر نشان کرد: از اقدامات این سازمان، گسترش خدمات در حوزه پزشکی بود که در این زمینه اقدامات وسیعی را انجام دادیم و امروز به صورت کاملا واضح تمامی مراکز پزشکی هسته‌ای ما از این خدمت در حوزه رادیوداروهایی که در بخش تشخیصی، تسکینی و درمانی دنبال می‌کند، بهره‌مند هستند.

وی افزود: این اقدامات با جهت‌گیری‌هایی که صورت گرفت، توانست تاثیر متفاوت‌تری نسبت به گذشته همراه داشته باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: قدم بعدی این بود که سایر فناوری‌ها مانند پلاسما را در خدمت جامعه قرار دهیم. ما در بخش پلاسما، پلاسماتراپی را برای مقابله با سرطان و سم‌زدایی با پلاسما را برای بخش کشاورزی داشتیم به‌خصوص محصولات کشاورزی که مانند پسته آسیب سنگینی دیده بودند، اینها ثمراتی متاثر از این رویکرد بود که اتفاق افتاد.

اسلامی گفت: همه صنایع کشور به خصوص مجتمع‌های بزرگ که خطوط تولیدی، بخش کنترلی و ابزار دقیق آنها هسته‌ای است، همه از سامانه‌های تولید سازمان انرژی اتمی بهره‌مند هستند و این یکی از افتخاراتی است که سهم بزرگی از آن تقریباً در همین دو سال اتفاق افتاده و صنایع کشور را بهره‌مند کرده است.

دستاورد های بشارت بخش و امیدآفرین صنعت هسته‌ای

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به این سوال که دولت سیزدهم در عمل به توصیه‌های رهبری چقدر موفق عمل کرده است، اظهار کرد: ایشان در بیاناتشان دستاوردهای سازمان انرژی اتمی را بشارت‌بخش و امیدآفرین دانستند و تاکید کردند که هر کسی که ایران، قدرت و قوت کشور، مردم و جمهوری اسلامی را دوست دارد، از اقدامات و فعالیت‌های علمی، فناوری و صنعتی که سازمان انرژی اتمی انجام می‌دهد، حمایت کند.

اسلامی بیان کرد: تعابیری که رهبر انقلاب به‌کار بردند برای همکاران، کشور و مردم ما بیانگر یک حقیقت است؛ اینکه جوانان خودباور و مومن سازمان انرژی اتمی که در اقصی نقاط کشور در حال فعالیت هستند با توجه به اینکه همیشه در تهدید و تحریم دشمن و تحت فشار و توطئه‌های گوناگون قرار داشتند توانستند به این همه موفقیت دست پیدا کنند.

مدال افتخار حرکت جهادی و خودباوری

وی در پایان عنوان کرد: این مدال افتخار به دلیل خودباوری، ایستادگی و حرکت جهادی است که توانستند مرزها را در هم بشکنند و به نقاطی برسند که امروز همتراز کشورهای پیشرفته دنیا قرار گرفته‌اند و این در شرایطی به دست آمده که بیشترین فشار را هم تحمل کرده‌اند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد