افزایش همکاری‌های بانکی ایران و سوریه

کد خبر: 1236636

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار وزرای اقتصاد و تجارت و همچنین ارتباطات و فناوری سوریه گفت: همکاری‌های پولی و بانکی میان ایران و سوریه با جدیت دنبال شده و در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت.

افزایش همکاری‌های بانکی ایران و سوریه

به گزارش بانک مرکزی، محمدرضا فرزین رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار محمد سامر الخلیل وزیر اقتصاد و تجارت و همچنین ایاد الخطیب وزیر ارتباطات و فناوری سوریه با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های بانکی و تجاری میان ایران و سوریه گفت: افزایش مناسبات بانکی، تجاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در دستور کار جدی تهران و دمشق است.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به توسعه بانکداری الکترونیک و شبکه کارتی ایران و آمادگی بانک مرکزی برای همکاری‌های مشترک در این زمینه با سوریه اظهارداشت: یکی از راهبردهای مهم ایران در توسعه همکاری‌های تجاری با کشورهای همسایه، جایگزینی ارزهای ملی در مناسبات پولی و افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی است.

بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر افزایش مناسبات و مبادلات تجاری دمشق - تهران گفت: کنار گذاشتن دلار از مناسبات تجاری و استفاده از ارزهای ملی در بستر همکاری‌های پولی و بانکی سوریه و ایران قطعا افزایش حجم صادرات و واردات دو کشور را در پی خواهد داشت.

سامر الخلیل با بیان اینکه روند توافقات سوریه و ایران در عرصه های مختلف در مسیر بسیار خوبی قرار گرفته است، گفت: هدف مهم این است که با پیگیری مصوبات، در تمام موضوعات مرتبط با مسایل اقتصادی بین دو کشور به نتیجه برسیم، نتایجی که در راستای مصالح دو کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری سوریه نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه بانکداری الکترونیک، خواستار تشکیل کارگروه مشترک دو کشور به منظور افزایش همکاری‌های فناورانه در عرصه ارتباطات و همکاری‌های بانکی شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد