ادعای مقام سابق قضایی تل آویو: نتانیاهو جاسوس ایران است

کد خبر: 1237476

وضعیت در رژیم صهیونیستی به دلیل اقدامات نتانیاهو آنقدر آشفته و بحرانی شده است که «اوفر بارتل» که زمانی نامزد دادگاه عالی دادگستری و دادستانی تل آویو بود در گفتگو با کانال ۱۲ این رژیم نتانیاهو را به خرابکاری و جاسوسی برای ایران متهم کرده و گفته است که نتانیاهو به نفع ایران جاسوسی و اقدام می‌کند.

ادعای مقام سابق قضایی تل آویو: نتانیاهو جاسوس ایران است

یک مقام سابق قضایی رژیم صهیونیستی در ادعایی جنجالی مدعی شده است که نتانیاهو یک جاسوس برای ایران است.

وضعیت در رژیم صهیونیستی به دلیل اقدامات نتانیاهو آنقدر آشفته و بحرانی شده است که «اوفر بارتل» که زمانی نامزد دادگاه عالی دادگستری و دادستانی تل آویو بود در گفتگو با کانال ۱۲ این رژیم نتانیاهو را به خرابکاری و جاسوسی برای ایران متهم کرده و گفته است که نتانیاهو به نفع ایران جاسوسی و اقدام می‌کند.

اظهارات بارتل و اتهام زنی جاسوسی به نتانیاهو به دلیل امتناع نتانیاهو از تعهد به تبعیت از دادگاه عالی بیان شده است. او گفته است: «صدمات وارد شده بسیار مضرتر از زمانی است که موشک‌های ایران در اینجا فرود بیایند.»

این مقام قضائی سابق رژیم صهیونیستی گفت: «مرا ببخشید که رک و پوست کنده هستم، اما فکر می‌کنم بی‌بی جاسوس ایران است. اگر عاملی وجود دارد که به امنیت، اقتصاد، جامعه و هر چیز اساسی دیگر در تل آویو آسیب می‌رساند، آن شخص نخست وزیر یا همان نتانیاهو است. آسیب وارد شده توسط او بسیار مضرتر از این است که موشک‌های ایران به اینجا برسد.»

این اظهارنظر مقام قضائی رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو و متهم کردن نتانیاهو به جاسوسی به نفع ایران آن قدر عجیب بود که حتی سایر افراد حاضر در استودیو کانال ۱۲ را نیز خشمگین کرد.

«یارون آبراهام»، روزنامه نگار در تل آویو گفته است: «نتانیاهو یک جاسوس برای ایران نیست و حتی به این موضوع نزدیک هم نیست.»

«رفیع رشف»، مجری این برنامه نیز به مقام قضائی سابق رژیم صهیونیستی گفت: «این ادعا به شما لطمه می‌زند. ولش کن، بهتر بود این ادعا را نمی‌کردی.»

با شدت گرفتن انتقادات از بارتل، این مقام سابق رژیم صهیونیستی ساعاتی بعد در فیس بوک خود نوشت: «امروز بی‌بی را جاسوس ایرانی نامیدم. بدیهی است که حرف خوبی نبود، زیرا برای همه روشن است که او جاسوس ایران نیست. من این کلمات را به عنوان یک استعاره تنها به دلیل آسیب سنگینی که به نظر من نتانیاهو به سرزمین ما و شهروندان آن وارد کرده، گفتم.»

دو روز پیش نیز، «تامیر باردو» رئیس سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در سخنانی تصریح کرد که پس از امضای توافقنامه‌های ائتلافی بین احزاب حاضر در دولت راست افراطی، همزمان با مطرح شدن لایحه اصلاحات قضائی به این نتیجه رسیده است که اسرائیل به پایان راه و نابودی نزدیک شده است.

روزنامه عبری زبان «مکور ریشون» در این‌باره گزارش داد که باردو گفته است، ما از حدود ۴ الی ۵ ماه قبل بدون هیچ دلیل و منطقی خود را در میانه یک عملیات ویرانگر (اصلاحات قضائی) گرفتار کرده‌ایم.

باردو اظهار داشت که پس از انتخابات اخیر ناگهان به سمت تاریکی پیش رفتیم، به این دلیل که دولت کنونی در مسیر نابودی خود و اسرائیل قدم برمی‌دارد.

گفتنی است در روزهای اخیر و در پی تصویب نخستین بخش از اصلاحات قضائی، رسانه‌های صهیونیستی درباره تشدید اختلافات درون اراضی اشغالی هشدار داده و آن را مقدمه فروپاشی این رژیم دانسته‌اند.

همچنین منابع عبری زبان اعلام کردند که سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به شاباک، نسبت به اوضاع امنیتی جاری در کرانه باختری به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم هشدار داده است.

روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» در همین راستا نوشت که «رونین بار» رئیس شاباک اواخر هفته گذشته در جلسه‌ای با نتانیاهو به او در رابطه با اوضاع امنیتی در کرانه باختری و سناریوهای احتمالی در این منطقه هشدار داده است.

این روزنامه اشاره کرد که هشدار شاباک به نتانیاهو حتی شامل احتمال ربوده شدن شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری نیز بوده است.

یدیعوت آحارونوت تاکید کرد که حوادث اخیر در روستای برقه، عملیات تل آویو و تحولات چند روز پیش در اراضی اشغالی هشدارهای محافل امنیتی در مورد اوضاع جاری در اراضی فلسطینی را مورد تاکید قرار می‌دهد.

به گفته این روزنامه، طی ۶ ماه گذشته میانگین هشدارها نسبت به احتمال وقوع عملیات‌های ضدصهیونیستی به ۲۰۰ مورد در روز رسیده است که این میزان، ۳ برابر مدت مشابه سال‌های گذشته است./ مهر

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها