جلال زاده: تحکیم و توسعه روابط تهران و دمشق منافع ملت های دو کشور را تامین می کند

کد خبر: 1237812

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تحکیم و توسعه این روابط را در تامین منافع ملت‌های دو کشور و مردم منطقه نقش آفرین توصیف کرد.

جلال زاده: تحکیم و توسعه روابط تهران و دمشق منافع ملت های دو کشور را تامین می کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تحکیم و توسعه این روابط را در تامین منافع ملت‌های دو کشور و مردم منطقه نقش آفرین توصیف کرد.

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با هدف رایزنی‌های مشترک با طرف سوری به دمشق سفر کرده است.

«فائز احمد»، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس سوریه و «هیفاء جمعه»، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران از هیات پارلمانی ایران در فرودگاه دمشق استقبال کردند.

در سفر به دمشق هیات پارلمانی ایران با گروه‌های فلسطینی  دیدار و گفت وگو کردند. «حسین اکبری»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز سه‌شنبه در دیدار گروه‌های فلسطین در دمشق، موضوع فلسطین را مساله اصلی جهان اسلام دانست و بر حمایت از حقوق و آرمان فلسطین تاکید کرد.  

شخصیت‌های مختلف فلسطینی هم در این دیدار، جمهوری اسلامی ایران را حامی واقعی فلسطین دانستند و پشتیبانی ایران را از فلسطینیان ستودند.   

در ادامه این سفر وحید جلال زاده با اشاره به روابط عمیق و راهبردی ایران و سوریه، تحکیم و توسعه این روابط را در تامین منافع ملت‌های دو کشور و مردم منطقه نقش آفرین توصیف کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی کشورمان رشادت‌های رزمندگان مدافع حرم را در خنثی کردن نقشه‌های دشمنان ستود و یاد شهیدان جبهه مقاومت به ویژه سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت.

هیات پارلمانی ایران از روز دوشنبه سفری هفت روزه را به سوریه و لبنان شروع کرده است. این هیات پس از رایزنی با مقام‌های سوری به بیروت، پایتخت لبنان سفر می‌کند./خانه ملت

رایزنی با همتایان سوری برای مانع زدایی در زمینه همکاری اقتصادی دو کشور

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کشورمان در اظهاراتی در دمشق بر ضرورت ارتقای همکاری‌های اقتصادی میان ایران و سوریه به سطح روابط ممتاز سیاسی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وحید جلال زاده  با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به سوریه و امضای سند‌های همکاری پانزده گانه در زمینه‌های مختلف اقتصادی تصریح کرد: در مجالس دو کشور پیگیر اجرایی کردن این توافقات هستیم.

وی افزود: با همکارانم در مجلس سوریه افزون بر بررسی آخرین تحولات منطقه، درباره راهکار‌های مانع زدایی در مسیر همکاری‌های دوجانبه به ویژه در زمینه اقتصادی رایزنی کردیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی کشورمان که پس از دیدار با رئیس مجلس سوریه در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با مروری سریع بر تاریخچه روابط ایران و سوریه در چهار دهه گذشته تاکید کرد: ملت‌های ایران و سوریه علائق فراوان برای گسترش روابط فیمابین دارند.

وی افزود: در این خصوص حمایت دولت و مردم سوریه از ایران در دوران دفاع مقدس و همچنین حمایت ایران از سوریه در جنگ تروریستی علیه دولت و مردم سوریه بهترین گواه است./

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها