بازدید وزیر کشور از پروژه‌های عمرانی همدان

کد خبر: 1237922

وزیر کشور در جریان بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن همدان گفت: امیدواریم ‌ساخت مسکن شتاب بیشتری گیرد و نهضت مسکن در این استان محقق شود.

 بازدید وزیر کشور از پروژه‌های عمرانی همدان

احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در جریان بازدید از پروژه 11 هزار واحدی نهضت ملی مسکن در همدان اظهار داشت: طبق اعلام مسئولان استان 4 هزار و 100 واحد روستایی در یک ماه آینده تحویل مردم خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه روستایی اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: روند ساخت 14 هزار واحد در استان همدان شروع است.

وزیر کشور درباره اراضی شهرک پرواز همدان گفت: برای این پروژه زمین‌های مرغوب استانداری اختصاص یافته و طرح ساخت 11 هزار واحد نیز در این منطقه طراحی شده که امیدواریم بخشی تا پایان سال تحویل داده شود.

وی با این توضیح که جریان مسکن در استان همدان خوب شده است ادامه داد: امیدواریم با این تلاش‌ها ساخت مسکن شتاب بیشتری گیرد و نهضت مسکن در این استان محقق شود.

توصیه وزیر کشور مسئولان کارخانه شیشه همدان ‌

‌وحیدی همچنین در جریان بازدید از شرکت شیشه همدان ضمن گفت‌وگو با مدیران و کارگران کارخانه اظهار داشت: لازم است کارخانه شیشه همدان در حوزه استفاده از فناوری نانو نیز فعالیت کند.

وی با بیان اینکه کشور در حوزه تولید شیشه پیشرفت های خوبی داشته است افزود: خوب است ظرفیت دانشی خود را در کارخانه شیشه با استفاده از موضوعات جدید ادامه دهید .

وزیر کشور ادامه داد: شرط توسعه استفاده از مسائل دانش بنیان است و لازم است در این حوزه از علم دنیا نیز استفاده شود.

وی با قدردانی از اینکه شما مدیران در استان به دنبال رشد تولید و تحقق فرمایش رهبری هستید بیان کرد: تولید قلب تپنده اقتصاد است و اقتصاد زیر ساخت مهمی برای ساخت جامعه به شمار می آید بنابراین هرچه تولید دانش بنیان باشد در بخش برند سازی و جایگاه جهانی نیز بسیار اثرگذار خواهد بود.

بازدید وزیر کشور از تصفیه خانه شیخی جان استان همدان

وزیر کشور همچنین در نخستین برنامه صبح امروز خود در همدان از تصفیه‌خانه طرح آبرسانی از سد تالوار به همدان در مجاورت روستای شیخی جان بازدید کرد.

‌آبرسانی از سد تالوار به همدان به طول 148 کیلومتر قابلیت انتقال 1800 لیتر آب در ثانیه را دارد.اکنون از تصفیه خانه شیخی جان 900 لیتر آب در ثانیه برای تأمین نیاز آب مصرفی مردم شهر همدان تصفیه می‌شود.

طرح انتقال آب از تالوار به همدان با هدف تأمین آب برای شهر همدان و 18 شهر دیگر و 159 روستای مجاور از سال 86 آغاز شده است که تا سال 1401 این طرح حدود 48 درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما با تلاش و همت جهادی دولت با توجه به بحران و کمبود آب در شهر همدان در سال گذشته 49 درصد این طرح اجرایی شد و کار در مراحل  پایانی و در آستانه بهربرداری کامل قرار دارد./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها