در دیدار با رئیس مجلس لبنان؛

جلال‌زاده: نقش سازنده لبنان در مقابل صهیونیست‌ها قابل توجه است

کد خبر: 1238208

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نقش سازنده مقاومت لبنان در قبال صهیونیست‌ها قابل توجه است و ایران بر موضع حمایتی خود از لبنان برای عبور از مشکلات تاکید دارد.

جلال‌زاده: نقش سازنده لبنان در مقابل صهیونیست‌ها قابل توجه است

 وحید جلال زاده در جریان سفر هیأت پارلمانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به لبنان با نبیه بری، رئیس مجلس لبنان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن رایزنی درباره روابط دوجانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، پیام دعوت محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از همتای لبنانی را برای سفر به ایران به وی ابلاغ کرد.

جلال زاده و رئیس مجلس لبنان در این دیدار وضعیت کلی لبنان، منطقه، روابط دوجانبه میان تهران و بیروت به ویژه در زمینه قانون‌گذاری را بررسی کردند.

شایان ذکر است؛ پس از این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و با اشاره به روابط مناسب و سازنده مجلس شورای اسلامی و مجلس نمایندگان لبنان، گفت: طبیعتاً از اهداف کلیدی که در سفر به لبنان به دنبال آن هستیم، همکاری با برادران لبنانی برای تحکیم روابط پارلمانی میان مجلس نمایندگان لبنان و مجلس شورای اسلامی ایران است.

وی با اشاره به مذاکراتی که در این دیدار داشتند، افزود: دیدار مهم و سازنده‌ای داشتیم و این فرصت مناسبی در اختیار ما قرار داد تا در جریان دیدگاه‌ها و نظرات سازنده و مفید سیاسی و تحولات سیاسی در عرصه داخلی لبنان و منطقه‌ای قرار گیریم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین افزود: ما با احترام به نقش سازنده مقاومت لبنان در قبال دشمن صهیونیستی و نقشه‌های شوم آن علیه منطقه و مردم آن نگاه می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دیدار با مقامات لبنان بار دیگر بر موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشور لبنان در زمینه مقاومت، مقابله با دشمن اسرائیلی، حمایت از لبنان و مردم آن برای عبور از مشکلات سخت اقتصادی و مالی کنونی آن تأکید کردیم.

در این دیدار مجتبی امانی سفیر ایران در بیروت و عباس گلرو، جواد کریمی قدوسی، حسن همتی و حسین نوش آبادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور داشتند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها