مخالفت عراق با خواسته آمریکایی‌ها

کد خبر: 1238261

یک مشاور نظامی سابق عراقی از مخالفت دولت عراق با گفت‌وگو با آمریکایی‌ها درباره موضوع انحلال سازمان الحشد الشعبی خبر داد.

مخالفت عراق با خواسته آمریکایی‌ها

صفاء الاعسم، مشاور نظامی سابق عراقی در گفت‌وگو با خبرگزاری المعلومه گفت: هیات نظامی عراقی با مجوز محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در جریان سفر به واشنگتن درباره تمامی پرونده‌های امنیتی گفت‌وگو کرد.

وی افزود: مذاکرات با واشنگتن شامل تجهیز نیروهای عراق به تسلیحات، آموزش، پشتیبانی و پرونده‌های دیگر و همچنین حضور مبهم آمریکا در عراق و عدم اطلاع بغداد از تعداد سربازان آمریکایی و مناطق استقرار آنها بود.

الاعسم در این باره تصریح کرد: هیات عراق از صحبت درباره درخواست آمریکا برای انحلال حشد شعبی یا پایان دادن به وظایف امنیتی آن در مناطق مختلف از خاک عراق خودداری کرد، چراکه این موضوع جزو پرونده‌های داخلی عراق است.

وی همچنین اعلام کرد: مذاکرات میان دو طرف راه را برای سفر آتی محمد شیاع السودانی به منظور تکمیل این مذاکرات هموار می‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دوشنبه ۱۶ مرداد اعلام کرد که هیئتی از وزارت دفاع عراق به ریاست ثابت محمد العباسی، وزیر دفاع سفر خود به ایالات متحده آمریکا را آغاز کرده است و این هیئت درخصوص آینده روابط میان عراق و ائتلاف بین‌المللی گفت‌وگو خواهد کرد.

وزارتخانه‌های دفاع عراق و آمریکا پس از دو روز مذاکره، در بیانیه امنیتی مشترک از توافق درباره عملیاتی جدید جدا از فعالیت‌های ائتلاف بین‌المللی برای آنچه «تقویت توان نیروهای امنیت داخلی عراق» خوانده شده، خبر دادند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد