طحان نظیف: رسانه مهمترین ابزار جنگ‌نرم دشمن است

کد خبر: 1239398

عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان گفت: جهان سلطه همه ابزارها را در مقابله با جمهوری اسلامی به کار برد اما به اهدافش نرسید و امروز رسانه مهم‌ترین ابزار جنگ نرم دشمن است.

طحان نظیف: رسانه مهمترین ابزار جنگ‌نرم دشمن است

هادی طحان نظیف پنجشنبه شب در نخستین یادواره شهدای رسانه خراسان رضوی که در سالن همایش‌های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: استکبار جهانی با انقلاب اسلامی وارد نبردی تمام عیار و همه جانبه شده و از تمام ابزارهای سخت و نرم خود از جمله جنگ و تحریم ها استفاده کرد و امروز به استفاده از فضای مجازی روی آورده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی دشمن در جنگ نرم ناامید کردن مسوولان، مردم و جوانان از آینده انقلاب اسلامی است و تمام روش‌ها و تاکتیک‌های خود را در این جنگ به کار می‌گیرد، چون می‌داند اگر امید از جامعه گرفته شود شکست آن جامعه حتمی است.

عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان گفت: بنابراین اقدامات رسانه‌ای ما باید بر مبنای امید آفرینی باشد و امید آفرینی باید محور فعالیت تمامی افراد جامعه به خصوص اصحاب رسانه باشد و هیچگاه نباید از پیروزی جبهه حق ناامید شد.

صحان نظیف تصریح کرد: مجاهدت امام سجاد(ص) و حضرت زینب(س) پس از واقعه کربلا نمونه تاریخی امید آفرینی در تاریخ اسلام است.

وی با بیان اینکه ریشه مفاسد با آگاهی بخشی رسانه ها خشکانده می‌شود، افزود: تلاش رسانه اگر در مسیر آگاهی رسانی باشد، مجاهدت در راه خداست، بدین دلیل جان باختگان در این مسیر را شهید می‌نامیم که برای رسالت مهمی جان خود را فدا کردند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه آگاهی بخشی رسالت رسانه ها بوده و در موازین اسلامی چارچوب آن مشخص شده است، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک اتفاق نو در همه ساحت های عالم بود که ارزشها را زنده کرد و این انقلاب خداباوری را به زندگی مردم بازگرداند.

 طحان نظیف افزود: در جوامع گسترده امروزی چون مردم نمی‌توانند رویدادهای مختلف را مستقیم مشاهده کنند، این روایت‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند لذا روایت‌ها را باید به درستی بیان کرد تا روایت‌های جعلی و غلط جایگزین آنها نشود و تصویرسازی جامعه و رفتارهای جامعه را مدیریت نکند.

وی با اشاره به اهمیت و نقش رسانه ها در انتخابات پیش رو گفت: رسانه ها بر طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهار راهبرد سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت می توانند نقش آفرینی کنند، چرا که رسانه به عنوان چشم بیدار جامعه می تواند نسبت به تک تک مسایل و اتفاقات حساس باشد و واکنش نشان دهد و مطالبه گری کند.

سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد: در نگاه مردم سالاری دینی هیچ انتخاباتی کم اهمیت نیست و انتخابات یک تکلیف است و عدم انجام صحیح آن آثار و عواقبی برای افراد جامعه دارد.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها