اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار مجلس

کد خبر: 1239463

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی این هفته طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح می‌کنند.

اصلاح طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار مجلس

صحن علنی مجلس شورای اسلامی در این هفته در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (۲۹ تا ۳۱ مردادماه) تشکیل جلسه خواهد داد و بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف در دستور کار نمایندگان در صحن مجلس است.

در این هفته ادامه رسیدگی به طرح تامین مالی و جهش تولید از طریق اصلاح قوانین حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی، طرح ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان و طرح دو فوریتی اصلاح بند (ک) تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۲ در دستور کار مجلس است.

لایحه موافقت نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه نظام ارتقای بازرگانی دو جانبه، طرح ساماندهی کارکنان موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه پنجم توسعه (طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت)، طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس و تعداد ‌نمایندگان آنها و طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت در دستور کارمجلس است.

گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی درباره لایحه تجارت، طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور و طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در دستور کار صحن علنی مجلس در این هفته قرار دارد.

همچنین لایحه یک فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب (حمایت از سلامت اجتماعی)، لایحه یک فوریتی پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار، طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش برای دستور کار این هفته صحن علنی مجلس پیش بینی شده است.

لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر، لایحه نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی، طرح تاسیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور را قرار است نمایندگان در این هفته بررسی کنند.

بررسی طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی، طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها، طرح الحاق یک تبصره به ماده (۴) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در دستور کار هفته جاری مجلس است.

در این هفته نمایندگان قرار است طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی، طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت، لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان و طرح تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی را بررسی کنند.

لایحه اصلاح تبصره (۱) ماده (۲) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور، طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون احکام دائمی برنامه های کشور در مورد شهرک های صنعتی و تسری آن به شهرک های کشاورزی و طرح قانونی استفساریه ماده (۶) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور در دستور هفته جاری صحن علنی مجلس است.

طرح تقویت و توسعه علوم پژوهش و نوآوری دفاعی، طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی، طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی و لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری نیز برای دستور جلسات این هفته مجلس پیش بینی شده است.

طرح توسعه بهره برداری صلح آمیز از فناوری هسته‌ای، گزارش نهایی کمیسیون کشاورزی مبنی بر تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوزه‌ای و بررسی تقاضای دو فوریت درباره لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران نیز در دستور کار این هفته نمایندگان در صحن علنی مجلس است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد