ذوالنوری: توسعه روابط پارلمانی ایران و الجزایر به پیشرفت دو کشور کمک می‌کند

کد خبر: 1239779

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع همسوی ایران و الجزایر، گفت: تقویت روابط پارلمانی برای تقویت روابط همه‌جانبه و کمک به دولت‌ها مؤثر است.

ذوالنوری: توسعه روابط پارلمانی ایران و الجزایر به پیشرفت دو کشور کمک می‌کند

حجتالاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم استقبال از «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس الجزایر که پیش از ظهر امروز (یکشنبه، 29 مرداد ماه) در رأس هیأت پارلمانی وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران شده بود، ضمن خوشآمدگویی به وی و همراهانش، گفت: امیدواریم این سفر فتح بابی برای افزایش رفت و آمدها میان دو کشور در سطوح مختلف باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به علاقه‌مندی دولت و ملت ایران نسبت به دولت و ملت الجزایر، عنوان کرد: مبارزات طولانی مردم الجزایر برای رسیدن به استقلال بسیار ارزشمند و قابل احترام بوده و تقدیم خون بیش از یک و نیم میلیون نفر شهید در این راه یکی از شاخصه‌های استقلال‌خواهی و آزادگی ملت این کشور است.

وی با بیان اینکه مردم الجزایر مسیر آزادگی را تا امروز ادامه داده‌اند تا جایی که از آرمان‌های فلسطین حمایت می‌کنند، اظهار کرد: امروز مواضع ایران و الجزایر در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی همسو بوده و در یک جبهه قرار داریم.

ذوالنوری، حضور رئیس مجلس الجزایر در ایران را غنیمت شمرد و افزود: این دیدارها و تقویت روابط پارلمانی برای تقویت روابط همه‌جانبه و کمک به دولت‌ها مؤثر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به روابط مناسب میان گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و الجزایر، یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از اینکه امروز ریاست اتحادیه بین‌المجالس اسلامی در اختیار الجزایر بوده حمایت کرده و از رأی دادن و همکاری با این کشور دریغ نمی‌کند.

وی گفت: ما به عنوان کشور دوست و برادر این آمادگی را داریم تا در تمام عرصه‌ها با الجزایر همکاری داشته باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به خسارات ناشی از کاهش قیمت نفت که به الجزایر وارد شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه الجزایر توانست با سیاست‌های اتخاذ شده این مشکل را با جایگزینی و تقویت سایر حوزه‌های اقتصادی پشت سر بگذارد.

توسعه روابط پارلمانی بستری در جهت رسیدن به اهداف بلندمدت برای پیشرفت الجزایر و ایران

«ابراهیم بوغالی» نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و تشکر از استقبال گرم هیأت ایرانی، گفت: حضور ما در ایران حاکی از روابط صمیمانه میان دو کشور بوده و امروز به دنبال توسعه روابط در تمامی عرصه‌ها هستیم.

رئیس مجلس الجزایر بر همین اساس، تصریح کرد: دولت الجزایر تسهیلاتی قرار داده تا برای سرمایه‌گذاری انگیزه‌بخش باشد و ما نیز براساس این سیاست‌ها اقدام کرده و به دنبال توسعه روابط و تقویت آن هستیم.

وی با اشاره به مواضع مشترک الجزایر و ایران، گفت: ما بر همین اساس در صدد توسعه روابط پارلمانی هستیم تا از قبال آن در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم از این رو روابط پارلمانی بستری برای رسیدن به اهداف بلندمدت ما خواهد بود.

رئیس مجلس الجزایر با اشاره به تنوع‌بخشی به اقتصاد الجزایر برای جبران خسارات ناشی از کاهش قیمت نفت، بیان داشت: ما تلاش کردیم برای حل مشکلات اقتصادی خود، به حوزه‌هایی همچون کشاورزی و گردشگری روی آورده و آن‌ها را تقویت کنیم تا اقتصادی وابسته به نفت نداشته باشیم.

حجت‌الاسلام المسلمین حسن نوروزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایر نیز در این مراسم حضور داشت./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها