هاشم‌الحیدری: سفارت آمریکا در عراق علیه ایران توطئه می‌کند

کد خبر: 1239971

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه هدف سفارت آمریکا در عراق، تخریب چهره ایرانیان در اذهان مردم عراق است، گفت: امروز دفاع از جمهوری اسلامی و دفاع از شخص، ولی فقیه، امام خامنه‌ای، از اوجب واجبات و حتی مهمتر از نماز و روزه و حج است.

هاشم‌الحیدری: سفارت آمریکا در عراق علیه ایران توطئه می‌کند

حجت‌الاسلام سید‌هاشم الحیدری در اجلاسیه بین‌المللی روز جهانی مسجد در شیراز با اشاره به مسجد و مقاومت اظهار داشت: به تعبیر امام راحل مسجد سنگر است.

وی با بیان اینکه در اسلام دو مسجد داریم یکی مسجد ضرار که بنایش با فتنه است و دیگری مسجدی داریم که بنایش با تقواست، گفت: این مسجد اسلامی و حقیقی است که تبدیل به سنگر می‌شود.

الحیدری با تاکید بر اینکه مسجد بدون سیاست و ولی فقیه، مسجد سکولار می‌شود و از این مساجد از صدر اسلام تا کنون زیاد داریم، مسجد کوفه را در زمان امیرالمومنین مسجد اسلامی و در زمان بنی امیه به بعد از مساجد سکولار دانست و تاکید کرد: و این دقیقاً مثل بحث اربعین است که اگر با فریاد حضرت زینب نباشد همان ظاهر با خوراکی‌های رنگارنگ می‌شود.

این نماینده مقاومت عراق تاکید کرد: کسی که مساجد را در ایران احیا کرد، امام خمینی (ره) بود که فقط دیوار و فعالیت بی‌روح و بی‌جان از آن رخت بر بست.

الحیدری با تاکید بر اینکه امروز ما در جنگ هستیم، تاکید کرد: مسجد باید حامی مقاومت باشد، مسجد باید دنبال و حامی امام جامعه باشد و در صورت غیبت امام، ولی جامعه، که در غیر این، مسجد سکولار است.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق گفت: امروز اگر مسجد جایگاه دفاع از ولی فقیه نبود و از نایب امام زمان دفاع نکرد، مسجد سکولار است، همانگونه که در مسجد کوفه از نایب و فرستاده امام (مسلم) دفاع نکرد، مسجد سکولار شد.

وی با اشاره به اینکه مساحت زیادی در جبهه باطل داشته و داریم چرا که مساجد در ایران بعد از پیروزی انقلاب کانون فعالیت‌ها شد، سنگر است، گفت: همانگونه که عمامه‌ مقدس است که با مسلم و پیرو راه کربلا باشد، مساجد هم همینطور است.

الحیدری با تاکید بر اینکه قطب‌نمای دشمن سمت جبهه حق است و هدف اول آنان سر، ولی فقیه و نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: شما مردم ایران در این 44 سال با خون و دلاوری، ولی فقیه را حمایت کردید و به اینجا رسیدید.

وی با بیان اینکه هدف سفارت آمریکا در عراق، تخریب چهره ایرانیان در اذهان مردم عراق است، گفت: امروز دفاع از جمهوری اسلامی و دفاع از شخص، ولی فقیه، امام خامنه‌ای، از اوجب واجبات و حتی مهمتر از نماز و روزه و حج است.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با تاکید بر اینکه مسجد باید سنگر دفاع از نظام جمهوری اسلامی و تبیین ولایت فقیه باشد، یکی از وظایف مهم مساجد را جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: 19 بهمن 1400 که دیدار مقام معظم رهبری با نیروی دریایی است، برای شیعیان یک روز فراموش نشدنی است چرا که ایشان، جهاد تبیین را حکم فوری قطعی بیان کردند.

وی با یادکردن از شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی، با بیان اینکه ایشان میدان عمل خود را که عرصه نظامی بود شناختند و صف اول جبهه خونین، و نه صف اول نماز بودند، تاکید کرد: ایشان مطیع امر، ولی فقیه بود، و میدان ما حوزه فرهنگی در جهاد تبیین است، من فکر می‌کنم برای بعضی حزب‌اللهی‌ها مسئله ولایت فقیه غریبانه است، شب عاشورا شب بیعت با، ولی فقیه است. این‌مسائل باید تبیین شود.

الحیدری با بیان اینکه زمان ما زمان روحیه کربلاست نه صحنه کربلا، در جهاد تبیین هم باید خون و آبرو داد، ادامه داد: وظیفه اصلی ما در مساجد، جهاد تبیین است، از پیشرفت ایران، اقتصادی، فناوری باید بیان شود، ایران از نظر وضع اقتصادی، ایران قطعا به مراتب از اروپا بهتر است، مسافرین خارجی در ایران تعجب می‌کنند از این وضع اقتصادی و امنیتی که در ایران است؛ اگرچه اقتصاد در دنیا مشکل دارد.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق با بیان اینکه وقتی ما در زمان جنگ هستیم به نظر من نقد آشکار ایراد دارد، تاکید کرد: امید قدس، عراق، حزب‌الله لبنان، و همه مستضعفین جهان، ایران و ولی فقیه است و بحث جهاد تبیین خیلی مهم است که از آن تاریخ به بعد بار‌ها بر این بحث تاکید کردند. پس مسجد باید پرچم جهاد تبیین، امیدآفرینی و ولایت فقیه را مطرح و تبیین کند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها