تعیین وکیل تسخیری برای متهمان پرونده منافقین

کد خبر: 1241779

معاون امور بین الملل قوه قضائیه در روز ملی مبارزه با تروریسم از محاکمه و تعیین وکیل تسخیری برای اعضای گروهک تروریستی منافقین در دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد.

تعیین وکیل تسخیری برای متهمان پرونده منافقین

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه ای به مناسبت روز ملی مبارزه با تروریسم اظهار داشت: تلاش جدی ما بر این است که از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی منافقین استفاده کنیم که دستشان به خون هزاران ایرانی بی‌گناه آلوده است.

وی با اشاره به رسیدگی به پرونده اعضای گروهک تروریستی منافقین در دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: با وجود جنایات شدید اعضای این گروهک تروریستی دادگاه کیفری یک استان تهران به منظور رعایت حقوق قانونی متهمان، از طریق انتشار آگهی به آنها اعلام نمود تا نسبت به معرفی وکیل اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: با وجود گذشت مهلت تعیین شده، تاکنون وکیلی از سوی آنان معرفی نشده است بنابراین رئیس دادگاه رسیدگی کننده مطابق ماده ۳۸۴ قانون آیین کیفری، روزهای آتی دستور تعیین وکیل تسخیری را برای متهمان صادر خواهد کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه تاکید کرد: بر این باوریم که دنیا باید از شر گروهک‌های تروریستی از جمله گروهک تروریستی منافقین خلاص شود و در این راه، تمامی اقدامات لازم برای محاکمه اعضای این گروهک تروریستی را به کار خواهیم گرفت.

غریب‌آبادی پیش از با اشاره به اینکه پرونده عظیمی برای منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده، گفته بود که ایران خواهان خلاصی جهان از شر تروریسم و گروهک‌های تروریستی است.

دادگاه کیفری یک استان تهران نیز پیش‌تر با انتشار یک آگهی عمومی که در روزنامه‌های کثیر الانتشار منتشر شده، از اعضای متواری سازمان مجاهدین خلق معروف به منافقین خواست وکیل قانونی خود را به این دادگاه معرفی کنند تا در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ای که برای آن‌ها تشکیل گردیده از این افراد دفاع نمایند.

اوایل تیرماه سال جاری دادستان وقت کل کشور نیز گفته بود :۷۰۰ کیفرخواست علیه منافقین همراه با لیستی از اسامی تروریست‌های این سازمان در دستگاه قضایی تشکیل و به دادگاه فرستاده شد و  به زودی دادگاه بین المللی برای مجازات این جانیان برگزار خواهد شد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد