توئیت سفیر ایران در کویت برای روز مبارزه با تروریسم

کد خبر: 1241887

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت بر عزم راسخ جهانی برای مبارزه با تروریسم تأکید کرد و اولین گام در سرکوب تروریسم جهانی را ایجاد تغییر فکری در سیاست حاکم بر جهان غرب خواند.

توئیت سفیر ایران در کویت برای روز مبارزه با تروریسم

امروز هشتم شهریور ماه مصادف است با روز مبارزه با تروریسم. هشتم شهریور ماه ۱۳۶۰ و در چنین روزی در پی اقدام تروریستی، محمدعلی رجایی رئیس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر و چند تن از همراهان آنها به شهادت رسیدند.

در همین خصوص «محمد توتونچی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در چند پست در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: امروز به عنوان روز مبارزه با تروریسم با توجه به فقدان تعریف جامع از تروریسم همچنان مسأله ساز است و غرب در این زمینه همان گونه که در دوران استعمارگرایی«من غربی» را برتر و متمدن‌تر از «دیگری شرقی»که مصداق مورد نظر آن همیشه مسلمانان بوده‌اند، می‌دانست، در عصر جدید این وضعیت گسترده‌تر تأثیرگذارتر شده است.

وی افزود: غرب در وضعیت جدید، در تلاش است که با جابه جایی مفهوم «خشونت» و جایگزینی آن با مفهوم «تروریسم» وحشی‌گری جدید را به نام مسلمانان رقم زند. با چنین وضعیتی از تحلیل جهانی در مورد تروریسم، نه تنها باید با حرکت‌های تروریستی به شدت مبارزه کرد، بلکه با نهادینه ساختن چنین ‌فلسفه و تفکری نیز با شدت باید مخالفت کرد.

به باور سفیر ایران در کویت، اولین گام در سرکوب تروریسم جهانی، ایجاد تغییر اندیشه‌ای و فکری در سیاست حاکم بر جهان غرب در پیوند دادن تروریسم با جهان اسلام است.

توتونچی خاطرنشان کرد: در این راه عزم راسخ جهانی می‌تواند به مثابه راهبردی ویژه در مبارزه با تروریسم تلقی شود.

ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز روز دوشنبه ششم شهریور ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفت: این روز با عنوان روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است. شاید کمترین نظام سیاسی در دنیا باشد که این تعداد از دولتمردان آن کشور و مردم و شهروندان آن قربانی تروریسم کور و سیاه شده باشند. ملت ایران هم در مبارزه علیه تروریسم پرچمدار و در خط مقدم مبارزه قرار دارد و از بزرگترین قربانیان مبارزه با تروریسم به شمار می‌رود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد