حاشیه هفته/ «فردا» گزارش می‌دهد

درگیری بر سر حجاب بود یا کولر؟

کد خبر: 1242019

کسانی که چشم دیدن آرامش جامعه ایرانی را ندارند، با روش های مختلف اعم از شایعه پراکنی و دروغ پردازی سعی می کنند احساسات مردم را تحریک کنند اما اطلاع رسانی به موقع مسئولان و هوشیاری مردم قطعا مانع از آن خواهد شد که این افراد به نیات شوم خود برسند.

درگیری بر سر حجاب بود یا کولر؟

گروه سیاسی فردا: یکی از حواشی این هفته که در فضای مجازی جنجال به پا کرد مربوط بود به ویدئویی که از کتک زدن یک زن مسافر توسط راننده اسنپ منتشر شد. گفته می‌شد که دلیل این درگیری «رعایت نکردن حجاب» بوده  و همین هم حساسیت موضوع را بالاتر برد. واکنش‌ها بسیار بود و در نهایت با پیگیری پلیس روشن شد که برخی دنبال جریحه‌دار کردن احساسات مردم با توسل به هر روش غیراخلاقی و ماکیاولیستی هستند.

واقعیت ماجرا

درگیری راننده اسنپ و مسافر حوالی ساعت 9 شب ۵ شهریور حوالی در محله نارمک تهران رخ داد. در همین رابطه وقتی فرمانده انتظامی تهران بزرگ اصل ماجرا را تشریح کرد، مشخص شد، موضوع با روایت اولیه زمین تا آسمان تفاوت دارد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ اصل گفت «درگیری راننده یکی از تاکسی‌های اینترنتی با یک زن بر سر روشن کردن کولر بود و راننده حاضر به پذیرش درخواست مسافر نشد و با او درگیر شد که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است. شکایت مسافر در کلانتری ۱۲۷ نارمک ثبت شده است.»

حمایت اسنپ از مسافر

با روشن شدن ابعاد موضوع، اسنپ حق را به مسافر داد و ضمن عذرخواهی از تمامی کسانی که با دیدن این ویدئو متاثر شدند، اعلام کرد «در مورد پیش‌آمده، اسنپ در تمامی مراحل شکایت در کنار کاربر مسافر خواهد بود. همواره تاکید کرده‌ایم که کاربران‌مان در صورت بروز هرگونه اختلاف، موضوع را از طریق پشتیبانی و مراجع قانونی پیگیری کنند».

متأسفانه از این نوع موضوعات فیک ادعایی در فضای مجازی بسیار است اما این موضوع نشان داد، اطلاع رسانی به موقع مسئولان و هوشیاری مردم می تواند مانع از تحقق اهداف بدخواهانی شود که علاقه ای به آرامش خاطر جامعه ایرانی ندارند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد