در دیدار با نبیه بری:

امیرعبداللهیان: روند پیشرفت روابط با عربستان مثبت است

کد خبر: 1242176

وزیر خارجه کشورمان در ادامه رایزنی و دیدارهایش با مقامات لبنان با رئیس پارلمان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 امیرعبداللهیان: روند پیشرفت روابط با عربستان مثبت است

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان در ادامه رایزنی و دیدارهایش با مقامات لبنان با نبیه بری رئیس پارلمان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان به آقای نبیه بری، دعوت از وی جهت سفر به تهران را تجدید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سالگرد ربایش امام موسی صدر و تجلیل از نقش محوری و ماندگار او در تحولات سیاسی و مقاومت در لبنان و فلسطین،از تلاش های مستمر آقای نبیه بری در پیگیری سرنوشت امام موسی صدر قدردانی کرد.

 امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات منطقه‌ای گفت، ارزیابی ما از روند پیشرفت روابط با عربستان سعودی مثبت است و این‌ امر علاوه بر روابط دوجانبه بر تحولات منطقه نیز تاثیرات مثبتی دارد.

وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اهمیت کلیدی ثبات و امنیت لبنان برای ایران و کل منطقه گفت انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولت جدید لبنان بسیار مهم است و البته این موضوع در صلاحیت ملت و رهبران سیاسی لبنان است و جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های شخص جنابعالی بعنوان رئیس مجلس و جریان‌های سیاسی لبنان برای انتخاب رئیس جمهور حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان با تجلیل از نقش برجسته آقای بری در صحنه سیاسی لبنان، تاکید کرد که ما اطمینان داریم که رهبران لبنان بهترین تصمیم را در بهترین زمان خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات تأسف‌بار اخیر در سوئد و دانمارک در اهانت به قرآن کریم و تبیین اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، پیشنهاد دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان در خصوص ابتکار عمل مشترک پارلمان های کشورهای اسلامی را به آقای بری منتقل کرد.

نبیه بری: علت فشار بر لبنان، هدف قرار دادن مقاومت است

 نبیه بری با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در لبنان، موضوع ریاست جمهوری است، گفت: تلاش‌ها برای دستیابی به توافق میان طرفهای لبنانی در این زمینه ادامه دارد.

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد در صورت انتخاب رئیس جمهور، لبنان کشور ثروتمندی است و می‌تواند در بازه زمانی کوتاه از شرایط سخت اقتصادی کنونی خارج شود.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین علت فشار بر لبنان، هدف قرار دادن مقاومت است، افزود: مقاومت حامی لبنان در مقابل تهدیدات و در کنار ارتش رکن اساسی امنیت لبنان است.

نبیه بری از تحولات مثبت در روابط ایران و عربستان اظهار خرسندی کرد و آن را به نفع کل منطقه دانست.

قبل از این دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره آخرین تحولات سیاسی در لبنان و منطقه دیدار و گفت‌وکو کرد.

رسانه‌های لبنان پنج‌شنبه شب گزارش دادند که وزیر خارجه ایران  در سفر خود به بیروت، با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطین مانند حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نشستی بسته و بدون حضور رسانه‌ها دیدار کرده است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد