آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

کد خبر: 1243873

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از آغاز نشست سپتامبر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

 آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

 «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اتریش از آغاز نشست سپتامبر شورای حکام آژانس خبر داد.

به گفته اولیانوف، این نشست با سخنرانی آغازین «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال برگزاری است

پیش‌تر منابع دیپلماتیک وین گفتند که در نشست شورای حکام آژانس، قرار نیست هیچ قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه گذشته در گزارشی محرمانه به اعضای این سازمان مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران غنی‌سازی اورانیوم با سطح خلوص ۶۰ درصد را آهسته کرده است.

امروز دوشنبه «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هفتگی این وزارتخانه با رسانه‌ها درباره نشست شورای حکام آژانس گفت: همکاری ایران و آژانس در چارچوب بیانیه مشترک چهارم مارس بین سازمان انرژی اتمی و آژانس ادامه دارد و در همان چارچوب دیدارها و گفت‌وگوهایی انجام شده یا خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم نشست جاری آژانس در قالبی کاملا حرفه‌ای برگزار شود و مدیرکل آژانس هم بتواند در قالبی کاملا حرفه‌ای فارغ از فشارهای سیاسی به ماموریت حرفه‌ای خود بپردازد و این ماموریت را به درستی و دقت انجام دهد. آژانس یک سازمان تخصصی، فنی و حرفه‌ای است و به هیچ عنوان نباید مورد سوءاستفاده سیاسی برای اهداف سیاسی به منظور اعمال فشار بر دیگر کشورها قرار بگیرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها