پرداخت بدهی دولت به گندمکاران تا پایان شهریور

کد خبر: 1244039

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت:حداکثر زمانی که برای پرداخت مطالبات گندمکاران تعیین شده تا پایان شهریور ماه سال جاری است و امیدواریم در زمان تعیین شده دولت نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران اقدام کند.

پرداخت بدهی دولت به گندمکاران تا پایان شهریور

محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران، اظهارد  همانطور که مستحضر هستید وظیفه دولت محترم این است که در قبال گندمی که از کشاورزان خریداری می‌کند بلافاصله مبالغ گندم‌های خریداری شده را بر اساس نرخ مصوب پرداخت کند. طبق قانون به هر میزان که در این بخش تاخیر صورت گیرد، حتماً می‌بایست تاخیر در مطالبات در قالب جریمه دیرکرد و یا خسارت از سوی دولت پرداخت شود.

وی با اشاره به تلاش‌های کمیسیون کشاورزی مجلس و برگزاری جلسات در این بخش تاکید کرد: متاسفانه علی رغم قول و دستوری که رئیس جمهور در این بخش دادند اما همچنان دستگاه‌های متولی هماهنگی لازم را در این بخش انجام نمی دهند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیر شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی تصریح کرد: بنده در این جلسه حضور داشتم و تذکرات لازم را پیرو تاخیر در مطالبات گندمکاران را ارائه دادم با این حال پیرو جمع‌بندی‌های صورت گرفته در حال حاضر یک حساب در وزارت نفت منابع دارد و تاکید داشتیم که مطالبات گندمکاران از این حساب برداشته شود، همچنین ما در بودجه سال 1402 تقریبا 102 همت برای این موضوع دیده بودیم که با احتساب این منابع، منابع حاصله 148 همت خواهد شد. بنابراین مقرر شد به وسیله این منابع هرچه سریعتر مطالبات گندمکاران از سوی دولت پرداخت شود.

وی افزود: حداکثر زمانی که برای پرداخت مطالبات گندمکاران تعیین شده تا پایان شهریور ماه سال جاری است و امیدواریم در زمان تعیین شده دولت نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران اقدام کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد: بدهی دولت به گندمکاران تا پایان شهریور پرداخت می شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد