آیت‌الله علم‌الهدی: دشمن به دنبال بحران ‎ سازی از اختلافات است

کد خبر: 1244655

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: امروز دشمن بر سوءاستفاده از اختلافاتی متمرکز شده است و استعداد بحران‌آفرینی دارند اما محبت اهل بیت (ع) اختلاف قومی و مذهبی باقی نمی‌گذارد.

آیت‌الله علم‌الهدی: دشمن به دنبال بحران ‎ سازی از اختلافات است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۲۴ شهریور ماه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: امروز مصیبت‌بارترین روز در تاریخ صدر اسلام است زیرا هرچه جنایت در حق اهل‌بیت رسول خدا (ص) انجام دادند، سر منشأ آن از همین روز بود.

وی ادامه داد: اینکه دو قرن و نیم هرچه پسر پیامبر (ص) در کشورهای اسلامی بود، یا در زندان از بین رفت، یا مسموم شد و یا او را در صحرا و شهر تکه‌تکه کردند، همه پس از امروز صورت گرفت و از این جهت، مصیبت امروز حتی از عاشورا و اربعین و ۲۱ رمضان نیز سنگین‌تر است زیرا همان‌طور که مرحوم علامه امینی نیز در کتاب شریف الغدیر نوشته است، تهاجم به خانه صدیقه اطهر در دومین روز پس از ارتحال نبی مکرم اسلام (ص) صورت گرفت.

وفات رسول خدا (ص)، سرآغاز همه مصیبت‌ها

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: عبدالله ابن عباس نقل می‌کند زمانی که پیامبر خدا (ص) به لحظه احتضار رسید، به‌قدری اشک می‌ریخت که محاسن مبارکش به اشک چشمانش خیس شده بود، در ادامه روایت آمده از صدیقه اطهر (س) ایشان می‌پرسند «ای نبی خدا (ص) برای چه گریه می‌کنید؟»، پیامبر پاسخ داد «برای فرزندانم اشک می‌ریزم زیرا می‌بینم که بعد از من، اشرار امت به آن‌ها ظلم می‌کنند و با اینکه آنان مرا صدا می‌زنند اما بازهم از طرف امت یاری نمی‌شوند».

وی ادامه داد: این‌که بنا به روایتی ۱۳ شرور رذل به خانه زهرای اطهر بریزند و دختر پیامبر (ص) را دوره کنند، در حالی نبود که کسی شاهد بر ماجرا نباشد بلکه در حقیقت همه مردم این صحنه را نظاره کرده بودند اما در برابر ندای فاطمه (س) سکوت کردند و واکنشی نشان ندادند.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: این ملت همان کسانی بودند که ۱۰ سال در رکاب پیامبر (ص) جنگیده بودند، میدان‌دار بیش از ۸۰ جنگ بودند و به مدت یک دهه، هر ظالم و مفسدی را زمین‌گیر می‌کردند اما پس از رحلت رسول خدا (ص)، همین امت مجاهد و مبارز به بلای جان اهل‌بیت پیامبر (ص) تبدیل شدند زیرا ارتباط عاطفی و بینشی آن‌ها با حضرت قطع شده بود.

دشمن به دنبال بحران ‎ سازی از اختلافات است

وی با بیان این‌که راهبرد امروز دشمن در بحران‌آفرینی نیز مبتنی بر قطع ارتباط مردم با اهل‌بیت (ع) و ولایت است، تصریح کرد: امروزه دشمن متمرکز بر سوءاستفاده از اختلافاتی است که استعداد بحران‌آفرینی دارند؛ اینکه در شمال غرب کشور تلاش می‌شود تا آتش جنگ تازه‌ای برافروخته شود، اینکه گروهک‌های تجزیه‌طلب در غرب متمرکز می‌شوند و اینکه در داخل نیز مسئله اختلاف جنسیتی و حجاب مورد استفاده دشمن قرار می‌گیرد، همه به خاطر این است که یک‌طرف از شمال غرب، یک‌طرف از غرب و یک‌طرف از داخل کشور، مثلث بحران به جان این ملت بیفتد.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: اینجا بود که مقام معظم رهبری فرمودند «شتر در خواب بیند پنبه‎دانه» زیرا چیزی که ما امروز داریم، امت رسول خدا (ص) پس از ارتحال حضرت نداشتند و آن، ارتباط تنگاتنگ و دلبستگی عمیقی است که میان این ملت با پیامبر خدا (ص)، اهل‌بیت (ع) و اندیشه ولایت وجود دارد.

ملت ایران عاشق اهل بیت (ع) هستند

وی، شاهد مثال ارتباط مردم و اهل بیت ۰ ع) را حضور هشت میلیون زائری دانست که در دهه آخر صفر به زیارت علی ابن موسی‌الرضا (ع) می‌شتابند و افزود: عشق اهل‌بیت (ع)، رابطه عاطفی بین این ملت و پیامبر (ص) به وجود آورده و همه در این مملکت، امام حسین (ع)، امام رضا (ع) و حضرت زهرا (س) را دوست دارند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: هزاران نفر هستند که با پای پیاده مسیرهای داغ کوه‌های خراسان را طی کرده‌اند و اکنون با پای آبله‎زده در بین ما در نماز جمعه امروز حاضر هستند، علاوه بر این، چند کاروان نیزاز برادران و خواهران اهل سنت از مسیرهای دور به مشهدالرضا (ع) آمده‌اند؛ همه این‌ها ثابت می‌کند که عشق پیامبر (ص) و فرزندانش، اختلاف قومی و مذهبی باقی نمی‌گذارد و اینجاست که می‌گوئیم آمریکا توانایی ایجاد هیچ بحرانی را در این منطقه ندارد همان‌طور که امام راحل فرمود «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد