کانادا ۶ مقام ایرانی را تحریم کرد

کد خبر: 1244679

کانادا اعلام کرد که ۶ مقام ارشد ایرانی را به بهانه نقض حقوق بشر تحریم کرده است و این افراد از ورود به کانادا و داشتن دارایی در این کشور منع شده‌اند.

کانادا ۶ مقام ایرانی را تحریم کرد

وزارت امور خارجه کانادا روز جمعه 6 مقام ایرانی را به بهانه آن چیزی که نقض حقوق بشر توصیف کرده، به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

کانادا روز جمعه تعدادی از مقام‌های ایرانی را به بهانه نقض حقوق بشر به لیست تحریم‌های خود افزود.

در تحریم‌های جدید کانادا، شش مقام ایرانی از ورود به این کشور سردسیر در آمریکای شمالی منع می‌شوند.

در این تحریم‌ها نام «عبدالحسین خسروپناه» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی دیده میشود. این چهاردهمین دور تحریم‌های کانادا طی 11 ماه گذشته به شمار می‌آید. طی این مدت 31 نهاد و 129 فرد ایرانی توسط کانادا مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز روز جمعه به بهانه‌های دروغین حقوق بشری و تلاش برای دخالت در امور داخلی و ایجاد تنش و ناآرامی در جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های جدیدی را اعلام کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اُفک) وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که خبرگزاری «فارس»، خبرگزاری «تسنیم» و شبکه «پِرِس تی‌وی» به لیست تحریم‌های این کشور اضافه شدند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا شده که ۲۵ شخص از جمله «پیام تیرانداز» مدیرعامل خبرگزاری فارس و ۴ مؤسسه رسانه‌ای (رسانه‌های فوق‌الذکر بعلاوه شرکت یافتار پژوهان پیشتاز یارانش)  به بهانه «سرکوب آزادی بیان و محدود کردن دسترسی آزاد» به اطلاعات را تحریم کرده است./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها