در دیدار رئیس‌جمهور کرواسی

رئیسی: دوران تحمیل خواست‌ها بر ملت‌ها تمام شده است

کد خبر: 1245279

رئیس‌جمهور گفت: با وجود تلاش برخی کشورهای غربی، جمهوری اسلامی توانسته است تحریم‌ها و فشارها را به فرصت تبدیل و به پیشرفت‌های قابل‌ توجهی به‌ویژه در فناوری دست پیدا کند.

رئیسی: دوران تحمیل خواست‌ها بر ملت‌ها تمام شده است

سیدابراهیم رئیسی، در جریان برنامه‌های نخستین روز سفر به نیویورک، در دیدار زوران میلانوویچ رئیس‌جمهوری کرواسی در مقر سازمان ملل، بر تمایل جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری با این کشور تاکید کرد.

وی با استقبال از اعلام موضع رئیس‌جمهور کرواسی مبنی بر در پیش گرفتن سیاست مستقل، تصریح کرد: با وجود تلاش برخی کشورهای غربی که به‌دنبال تحمیل منافع و ارزش‌های خود به سایر کشورهای جهان هستند، جمهوری اسلامی ایران توانسته است تحریم‌ها و فشارها را به فرصت تبدیل و به پیشرفت‌های قابل توجهی در عرصه‌های مختلف به‌ویژه حوزه فناوری دست پیدا کند.

رئیسی دوران تحمیل نظرات و خواست‌ها بر ملت‌ها را پایان‌یافته دانست و با تاکید بر مقابله با چنین جریانی، تصریح کرد: چرا آمریکا و اروپایی که خودشان صاحب زرادخانه‌های هسته‌ای هستند، جلوی بهره‌مندی سایر کشورها از آن را می‌گیرند؟ جمهوری اسلامی ایران توانسته است با استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای دستاوردهای قابل‌ملاحظه‌ای در حوزه کشاورزی، صنعت و پزشکی داشته باشد و در همین راستا ما سال گذشته توانستیم با رادیو داروها یک‌میلیون بیمار را مداوا کنیم.

رئیس دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی آمادگی دارد با همه کشورهایی که بنای همکاری با ایران را داشته باشند، همکاری کند، افزود: درباره فلسطین هم معتقدیم مراجعه به رای مردم ساکن فلسطین و فلسطینیان تنها راه‌حل این بحران است.

زوران میلانوویچ نیز در این دیدار با اشاره به عضویت کشورش در دو پیمان و اتحادیه ناتو و اروپا تصریح کرد: با این وجود همواره تلاش‌مان بر این بوده که سیاست‌های مستقل اتخاذ و از آن پیروی کنیم.

میلانوویچ اتخاذ سیاست خارجی مستقل را زمینه رسیدن به جهان ایده‌آل دانست و با اعلام مخالفت با هرگونه تلاشی برای تحمیل ارزش‌ها و فرهنگ‌ها به سایر کشورها، اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای را محکوم کرد.

ایسنا

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد