رئیسی: از بی‌عدالتی در پرداخت‌ها رنج می‌برم/ حتماً تولید کشور را ارتقا خواهیم داد

کد خبر: 1247226

رئیس جمهور ‌تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد تولید را در گرو توجه به تولید دانست و گفت: تنوع تولید در فولاد، رشد کمیت در فولاد و ... می‌تواند رشد تولید را محقق کند.

 رئیسی: از بی‌عدالتی در پرداخت‌ها رنج می‌برم/ حتماً تولید کشور را ارتقا خواهیم داد

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع کارگران، مهندسان، مشاوران و مدیران صنعت فولاد اظهار داشت: به جا‌ست که صمیمانه از زحمات مدیر فولاد مبارکه، کادر مدیریتی و همه کارکنان پرتلاش و مخلص این مجموعه تشکر کنم.

وی افزود: امروز تولید برای کشور یکی از ضرورت‌های جدی است و ما در حوزه‌های مختلفی موفقیت داشتیم که برای آن باید سپاسگزار خداوند باشیم، امروز یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای اقتصاد مقاومتی، استقلال در تولید و رشد و رونق تولید است، به ویژه نسبت به صنایع مادر و صنایعی که زیرساخت رشد تولید هستند، صنعت فولاد مادر صنایع است و رشد و تنوع تولید در فولاد، رشد کیفیت تولید را به دنبال دارد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: نیروگاه فولاد مبارکه که امروز از 300 مگاوات آن بهره‌برداری شد، گام بسیار مهمی برای جدا کردن برق خانگی از برق صنعتی است تا نوسانات برق در صنعت مشکلی ایجاد نکند، گام بعدی تولید فولاد سبز است که برای کشور ما برخلاف برخی کشورها بسیار امکان پذیر است، چراکه به مواد اولیه دسترسی داریم.

وی افزود: این کار می‌تواند ایران را جز برترین تولید کنندگان فولاد در جهان قرار دهد، امروز رتبه دهم تولید فولاد در جهان را داریم، اما به سرعت می‌توانیم در خودتامینی و خودکفایی قدم برداشته و فولاد ایران در رتبه عالی قرار گیرد، همه این‌ها تولید قدرت می‌کند همچنان که حضور رزمندگان در عرصه‌های مختلف برای دفاع از وطن تولید قدرت کرد، رشد تولید، تولید قدرت می‌کند و کشور را در اقتصاد قدرتمند می‌کند تا در مقابل تکانه‌ها اقتصاد ما تکان نخورد.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمنان تصور کردند با ضربه به اقتصاد، سفره مردم و تولید در کشور می‌توانند به مردم ضربه بزنند، تمام تلاششان این است که تولید و اقتصاد را متوقف کنند وقتی اعلام می‌کنیم در بهار امسال رشد اقتصادی به 6.7 درصد رسیده و طبق اعلام بانک مرکزی 6.2 درصد و طبق اعلام مرکز آمار به بیش از 7 درصد رسیده است، این دشمن را ناامید می‌کند، مگر می‌شود کشوری در حال تحریم و تهدید این میزان رشد داشته باشد.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر دشمنان ایران، اصفهان ما را می‌شناختند که مردمانش در هر کوی و برزن آمادگی دارند برای کشور خون بدهند، اگر بشناسند مردمی که در هر شهر و روستا داریم آمادگی دارند برای اجرای امر ولی و امام مسلمین و آرامش در دل مردم شبانه‌روز تلاش کنند که محتاج دیگران نشویم، حتماً می‌دانستند فتنه‌ها بی اثر است و اشتباه محاسباتی جدی در مقابل کشور ما دارند؛ ما باید استقلال و آزادی نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنیم و سرافرازانه در مقابل دنیا حاضر شویم.

وی تصریح کرد: کارگران فولاد مبارکه می‌خواستند سلام آن‌ها را به مقام معظم رهبری برسانیم و بگوییم کارگران اجازه نمی‌دهند دشمن شاد شود، حتماً تولید کشور را ارتقا خواهیم داد و رشد تولید را به آنجا می‌رسانیم که مقام معظم رهبری بتوانند کارنامه رشد صنعت فولاد را پیش روی خودشان ببینند؛ این با عزم و ارادی پولادین و با امید به آینده اتفاق می‌افتد.

رئیس جمهور ‌ادامه داد: کار در فولاد مبارکه با برنامه‌ریزی دقیق اتفاق می‌افتد و هدف‌گذاری‌های خوبی انجام شده است، در این راستا قطعاً این مجموعه به جایگاه برتر و در شأن خود می‌رسد؛ این برنامه داشتن برای خودتامینی، خودکفایی، استقلال و حرکت از سنگ تا رنگ و همه تبدیل‌هایی که در صنایع مختلف در زندگی مردم اتفاق می‌افتد و سنگ زیربنای آن فولاد است، ایجاد امید است.

رئیسی ادامه داد: مقام معظم رهبری ایمان و امید را به عنوان دو شرط اساسی موفقیت دانستند، در این راستا خوشبختانه در مجموعه فولاد مبارکه همه به آینده امید دارند و دل‌هایشان مملو از ایمان است و گام‌هایی برای رقم زدن آینده درخشان بر می‌دارند. این قابل تقدیر است و امید است گام‌های صنعت فولاد در جهت رفع مسائل و مشکلات منطقه اطراف فولاد مبارکه نیز اثرگذار باشد. مردم که می‌بینند صنایع فولادی این درآمد را دارند توقع دارند به اطراف خود توجه کند بیمارستان، مدرسه، خانه بهداشت احداث کند. در صنایع نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم اگر سرمایه گذاری نکنیم پیشرفت نخواهیم داشت و صنایع فولادی پیشرفته و به روز نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز کارهای بسیار ظریفی در فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفته است و آهن سخت به محصولاتی تبدیل می‌شود که در همه صنایع قابل بهره برداری باشد، اینها کارهای ارزشمندی است و نیاز به سرمایه گذاری دارد.

رئیس جمهور خطاب به همه صنایع کشور و مسئولان دولت، نمایندگان مجلس، دست‌اندرکاران و تصمیم گیران کشور، گفت: اگر در صنایع سرمایه‌گذاری نکنیم صنایع عقب مانده خواهد شد و پیشرفت مورد انتظار اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: امروز اگر در صنعت سرمایه‌گذاری نشود، نمی‌توان در آینده حرف اول را در جهان زد، این حرف برای همه صنایع صدق می‌کند، برهمین اساس ضرورت دارد که به خوبی سرمایه‌گذاری کنیم، انجام اقدامات به‌روز و پرداخت هزینه‌ها بخشی از کار است، اما اگر بخواهیم از درآمدها در هزینه‌ها استفاده کنیم و در خود صنعت سرمایه‌گذاری نکنیم، سهم صنعت جهان را از دست می‌دهیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها