قالیباف باحضور در مرکز اسلامی ژوهانسبورگ به گفت‌و‌گو و پاسخ به ابراز احساسات اهالی این منطقه پرداخت؛

عشق و ارادت گروهی از نوجوانان و جوانان آفریقای جنوبی به ایران و شهید سلیمانی

کد خبر: 1247237

رئیس مجلس شورای اسلامی که برای حضور در مجمع پارلمانی بریکس به ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی سفر کرده بود پیش از بازگشت به تهران در جمع صمیمی و پراز احساسات گروهی از جوانان و نوجوانان مرکز اسلامی ژوهانسبورگ حضور یافت و علاوه بر پاسخ به ابراز احساسات آن ها به ایران و انقلاب اسلامی و به خصوص حاج قاسم سلیمانی به تبیین مسیر انقلاب اسلامی و ویژگی های شخصیتی این شهید عزیز که چهره محبوب حضار این جلسه بود، پرداخت.

عشق و ارادت گروهی از نوجوانان و جوانان آفریقای جنوبی به ایران و شهید سلیمانی

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه (پنج شنبه6 مهر) در حاشیه برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس، در جمع صمیمانه گروهی از مسلمان آفریقای جنوبی در مرکز اسلامی ژوهانسبورگ حضور یافت و با ایشان به گفت و گو پرداخت.

در این نشست صمیمانه که با ابراز احساسات شدید حضار نسبت به ایران و انقلاب اسلامی و نیز حاج قاسم سلیمانی همراه بود، تعدادی از مسلمان این منطقه به بیان نقطه نظرات خود و نیز قرائت اشعاری در وصف شهید سلیمانی پرداختند.

در پایان این نشست که با استقبال پرشور جوانان و نوجوانان مسلمان منطقه «گواتنگ» در حومه شهر ژوهانسبورگ همراه شده بود، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بدون شک امشب یکی از زیباترین شب‌های زندگی من بود خطاب به حضار گفت: دلیل این موضع هم  بسیار روشن است، چرا که از لحظه‌ ای که چهره های بشاش و مجاهد شما مخصوصا جوانان و نوجوانان این جمع را دیدم، تمام زندگی گذشته خودم و شهید سلیمانی را ذهنم مرور کردم و امروز با همه وجودم آثار خون مطهر مجاهدینی که در مسیر مبارزه با ظلم و برای پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) مجاهدت کردند را در وجود یکایک شما در دور ترین نقطه نسبت به ایران عزیز دیدم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مطالبی که آقای حسینی (رئیس مرکز اسلامی ژوهانسبورگ) در معرفی من به شما گفتند نظیر فرماندهی دوران جنگ تحمیلی، مسئولیت های بعد از آن و حتی این که امروز رئیس مجلس شورای اسلامی هستم را جدی نگیرید؛ من بیش از هرچیز هر پستی، افتخار می کنم که یک بسیجی و مجاهد هستم و این را هم مدیون اسلام، مکتب اهل بیت و امام خمینی( ره) میدانم.

وی با بیان اینکه من هم مانند شما در یک روستا متولد شدم عنوان کرد: شهید سلمانی بیش از من در روستا زندگی کرده است، بعد از انقلاب که با هم آشنا شدیم در اوایل جنگ تحمیلی به من گفت تا سن ۶ الی ۷ سالگی کفش به پا نداشته و معنی کفش را نمی‌فهمیدم و همواره پا برهنه بودم‌،  اما در سن ۱۵ سالگی که با نام امام خمینی که در تبعید بود آشنا شدیم،  حرکتمان آغاز شد.

دکتر قالیباف افزود: در آن سن ما همه عاشق امام شدیم چرا که با همه وجود درک کردیم که این مرد الهی، جز کلامی برای خدا نگفته و گامی جز در راه خدا و اهل بیت(ع) برنمی‌دارد.

دکتر قالیباف گفت: امام خمینی(ره) با این روحیه ما را با عدالت و ظلم ستیزی آشنا کرد؛ ما نیز با وجود محرومیت با همه وجود پای انقلاب ایستادیم و به یک رژیم پادشاهی ۲۵۰۰ ساله پایان دادیم و انقلاب‌مان به پیروزی رسید. آمریکا و همه نیروهایش را از کشور بیرون کردیم، از همان روز دشمنی امریکا با ما شروع شد، اما ما تا امروز مقاومت کردیم به نحوی که از آن زمان ۴۵ سال می‌گذرد و دشمنان جنگهای سختی را به ما تحمیل کردند اما ملت ایران مقابل این سختی ها ایستاده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: روزهای اشنایی ام با شهید سلیمانی در همان آغاز جنگ بود، روزی که به جنگ رفتیم نه آنچنان آموزش دیده بودیم و نه تجهیرات و امکانات داشتیم اما همه جوانان و بسیجیان ما از سراسر کشور جمع شده و به جنگ امدند و در یک جنگ سخت در ۸ سال به پیروزی رسیدیم.

رئیس قوه مققنه کشورمان با اشاره به آیه قرآنی که میفرماید، خدا وعده داده که پیروزی مسلمانان حقی است بر گردن من، عنوان کرد: این آیه قرآنی به ما یاد داد که با حداقل امکانات می‌توان بر دشمن پیروز شد و در سنت الهی هیچ رابطه ای میان داشتن و نداشتن امکانات نیست بلکه اگر خداوند اراده کند حداقل ها را بر حداکثر ها پیروز می‌کند و ما نیز با این نگاه به پیروزی رسیدیم.

وی افزود: امروز می بینید که آمریکا هنگام تهدید جمهوری اسلامی میگوید، پلن بی، یعنی گزینه نظامی روی میز است ولی هیچ وقت جرئت و عرضه استفاده از آن را ندارد چرا که از قدرت ایران اطلاع دارد و نمی تواند دراین زمینه اقدامی انجام دهد.  

دکتر قالیباف به تلاش مسلمانان در فلسطین برای مبارزه با دشمنان اشاره کرد و گفت:  از روزی که انگلیس خبیث و آمریکای جنایت کار در قرن ۲۰ میلادی در شورای امنیت و پس از جنگ جهانی دوم رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند، کشورهای عربی و مسلمان و ارتش های آنها کنار هم جمع شدند تا علیه رژیم صهیونیستی بجنگند، ولی در این جنگ ها موفق نبودند و بخش قابل توجهی از امکانات و تجهیزاتشان را از دست دادند، در ادامه آنها فکر کردن راه نجات، صلح و مذاکره است یعنی اینکه ظلم را بپذیرند و این کار را هم کردند؛ اما هر روز ذلیل تر و ضعیف تر شدند تا اینکه انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ میلادی به پیروزی رسید و آن روح برخاسته از مکتب قرآن و اهل بیت(ع) که انقلاب اسلامی را پیروز کرد در مردم مقاوم فلسطین نیز دمیده شد.  

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این مهم است که اگر ما متکی بر سنت های الهی و مردم حرکت کنیم بدانیم که خداوند به ما گفته که سنت های الهی نه تبدیل و نه تحویل می‌شوند لذا زمانی پیروز شدیم که به سنت‌های الهی باور قلبی و اطمینان پیدا کردیم.

دکتر قالیباف اظهار کرد: مبتنی بر همین باور است که امروز هم میبینید که جوانان فلسطینی که با وجود مشکلات متعدد با روحیه بالا می جنگند، توانسته اند سلاح های خود را از سنگ به موشک تبدیل کنند و امروز بزرگترین خطر را برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده اند.

وی درهمین زمینه اضافه کرد: پس ما باید تلاش کنیم که وحدت داشته باشیم و مداوم در مسیر مقاومت در مقابل ظلم بیاستیم و به آن ایمان داشته باشیم و اگر این طور بود یقین داشته باشید پیروزی با شماست و امکانات و تجهیزات و جمعیت کثیر نشان دهنده پیروزی نیست؛ البته ‌که از هر امکاناتی باید استفاده کنیم و باید با عقلانیت و برنامه ریزی حرکت کنیم، اینها وظیفه ماست ولی بدانیم که پیروزی در دست کس دیگری است و خدا پیروزی را نصیب ما می کند.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: اگر از من سوال کنید که شخصیت شهید سلمانی چگونه بود، به شما عرض میکنم، شهید سلیمانی از یکی از روستاهای محروم کرمان، برخاست و با همه وجودش به اندیشه سیاسی امام ایمان آورد و از آنجا با فرهنگ قرآن و  اهل بیت(ع) آشنا شد و خالصانه پا به میدان گذاشت و لحظه ای از مجاهدت دست بر نداشت، او ۴۱ سال مداوم و بدون وقفه مبارزه کرد و دیدیم که خدا این گونه این شهید عزیز را در دنیا عزیز کرد و امروز هر کجای دنیا بروید، مسلمان و غیر مسلمان و هر انسان منصف و آزادی خواه، به قاسم سلیمانی افتخار می‌کند و او را به عنوان یک مجاهد و فرمانده مبارزه باظلم و ستم می شناسند.

وی تصریح کرد: تردید نکنیم که همه ما اگر در این مسیر حرکت کنیم عزت دنیوی و اجر اخروی خواهیم داشت و تابلوی پیش روی ما، زندگی و مجاهدت شهید سلیمانی است.

دکتر قالیباف خاطرنشان کرد: امروز انقلاب ما در همه دنیا به نام امام خمینی(ره) شناخته میشود و شهید سلیمانی به عنوان یک سرباز و مجاهد انقلاب شناخته می‌شود و اوج این مجاهدت در مبارزه با تروریسم و در مبارزه با رژیم صهیونیستی بود و توفیق بزرگ وی این بود که بدست کثیف ترین افراد به شهادت رسید و دیدیم که همه دنیا به نام او برخاست.

وی در پایان این نشست صمیانه خطاب به جوانان و نوجوانان حاضر اضافه کرد: تلاش کنید، زندگی روزمره شما را از مجاهدت و تلاش در راه خدا غافل نکند، مطمئن باشید این مجاهدت آثار پر برکتی دارد.امیدوارم همه جامعه مسلمان با وحدت  به هم کمک کنند و با شرایط روز و با علم و تکنولوژی روز پیش بروند و بتواند قدرت خودشان را در همه ابعاد، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رفاه عمومی مردم و در قدرت روحی و استقامت و مقاومت نشان دهند./خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد