در دیدار مشاور امنیت ملی عراق؛

احمدیان: توافق امنیتی بین ایران و عراق باید کامل و دقیق اجرا شود

کد خبر: 1247526

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به اینکه توافق‌نامه امنیتی میان دو کشور تضمین کننده امنیت مرزهای دو کشور و نقشه راه معقول و مناسبی برای حذف مؤلفه‌های ناامن کننده در دو کشور و منطقه است، بر اجرای دقیق و کامل این توافق نامه تاکید کرد.

احمدیان: توافق امنیتی بین ایران و عراق باید کامل و دقیق اجرا شود

«قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق که به تهران سفر کرده است، صبح امروز با علی اکبر احمدیان نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و با او درباره مسائل دوجانبه و نحوه اجرای کامل توافق نامه امنیتی میان دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار احمدیان ضمن تشکر از حسن همکاری و تمهیدات دولت عراق در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین و همچنین میهمان نوازی گرم مردم عراق، تصریح کرد، مراسم اربعین علاوه بر ابعاد مهم سیاسی و فرهنگی و برکات معنوی آن موجب نزدیکی هر چه بیشتر دو ملت مسلمان و شیعه ایران و عراق شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه توافق‌نامه امنیتی میان دو کشور تضمین کننده امنیت مرزهای دو کشور و نقشه راه معقول و مناسبی برای حذف مؤلفه‌های ناامن کننده در دو کشور و منطقه است، بر اجرای دقیق و کامل این توافق نامه تاکید کرد.

احمدیان با اشاره به توافقات ایران و عراق در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی برای ارتقای همه‌جانبه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف به‌صورت بالقوه وجود دارد که باید با تشریک مساعی و تلاش مضاعف آن را فعلیت بخشید.

قاسم الاعرجی دبیر شورای امنیت ملی عراق نیز در این دیدار بر عزم دولت و نهاد امنیت ملی عراق برای اجرای توافق نامه امنیتی دو کشور تاکید کرد و گفت: از هر فرصتی برای توسعه و تعمیق روابط تهران - بغداد استقبال و استفاده خواهیم کرد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها