دیدار خرازی با مقامات انصارالله

کد خبر: 1247590

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم یمن و همچنین آمادگی برای اشتراک بیش از چهار دهه تجربیات سیاسی خود با انصارالله در مراحل پیش رو تاکید کرد.

دیدار خرازی با مقامات انصارالله

به نقل از شورای راهبردی روابط خارجی، در دیدار عبدالله هاشم السیانی، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن با سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

خرازی با تاکید بر ضرورت حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی یمن و رسیدگی به آلام انسانی مردم یمن از جمله رفع محاصره و تحریم این کشور تصریح کرد: پس از مذاکرات مربوط به مسائل انسانی ناشی از جنگ، ضروری است برای شروع مذاکرات یمنی – یمنی، طرح منسجمی براق تحقق کامل حقوق مردم یمن طراحی شود و بدون دخالت خارجی به اجرا درآید.

در این دیدار که عبدالله هاشم السیانی، عضو دفتر سیاسی انصارالله به ارائه نتایج گفت‌وگوهای اخیر انصارالله و عربستان سعودی و همچنین افق پیش روی آن پرداخت، خرازی سه عنصر ایمان، رهبری و حمایت مردمی را عامل توفیق مقاومت در یمن خواند و بر پیگیری روند سیاسی برای حل بحران این کشور تاکید کرد.

در این نشست که ابراهیم الدیلمی، سفیر یمن در ایران نیز حضور داشت، به درخواست طرف یمنی مقرر شد میان مرکز مطالعات راهبردی یمن و شورای راهبردی روابط خارجی تبادل نظر و همکاری ادامه یابد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها