عکس یادگاری وابستگان نظامی خارجی روی عرشه ناو شهید سلیمانی

کد خبر: 1249156

مراسم دیدار وابستگان نظامی خارجی با سردار تنگسیری به مناسبت روز نیروی دریایی سپاه بر روی عرشه ناو کاملا ایرانی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در بندر عباس برگزار شد.

عکس یادگاری وابستگان نظامی خارجی روی عرشه ناو شهید سلیمانی

به مناسبت روز نیروی دریایی سپاه‌، وابستگان نظامی سفارت‌خانه‌های مقیم تهران با دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار کردند.

دریادار تنگسیری در جمع وابستگان نظامی گفت: همواره پیام صلح و دوستی را به تمام کشورهای دنیا صادر می‌کنیم و در راه دفاع از کشورمان کوچک‌ترین خدشه‌‌ به امنیت ایران را قاطع و پشیمان‌ کننده ‌پاسخ می‌دهیم.

وابستگان نظامی خارجی

فرمانده نیروی دریایی سپاه با یادآور شدن حماسه 16 مهر روز شکست هیمنه پوشالی شیطان بزرگ آمریکا در خلیج فارس گفت: 16 مهر 1366 یادآور نبرد مستقیم دلاوران از جان گذشته  نیروی دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی با شیطان بزرگ در خلیج فارس است. در این روز یکی از برگهای زرین و افتخارآمیز تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی در مقابله با استکبار جهانی با جانفشانی سرداران شهید نادر مهدوی و همرزمانش در خلیج همیشه فارس رقم خورد.

تنگسیری با اشاره به اینکه اقتدار ما ریشه در ایمان رزمندگان نیروی دریایی سپاه دارد، گفت: نشان داد قدرت فقط منحصر به تجهیزات نیست و ما هیچگاه شروع کننده جنگ در خلیج فارس  نبودیم. اما وقتی پایانه‌های نفتی، کشتی‌های نفتی، تجاری و جزایر نفت خیز ما در خلیج فارس، مورد هدف قرار گرفت، نیروی دریایی سپاه 6 سیلی عبرت آموز را به آمریکایی‌ها زد.

وی فلسفه شکل گیری نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی را در جهت  پیشرفت و فضایل انسانی و دفاع حقیقی از حقوق انسانهایی که مظلوم واقع شده‌اند دانسته و اظهار داشت: ما قدرت نظامی را برای پیشرفت و فضایل انسانی و دفاع حقیقی از حقوق انسان بکار می‌گیریم. در این راه به هیچ کسی زور نمی‌گوییم و از مظلوم در برابر ظالم  دفاع  می‌کنیم  و در مقابل او تا پای جان ایستاده‌ایم.  

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام پیام صلح به همه کشورهای منطقه و فرامنطقه که در راستای امنیت پایدار و ثبات آرامش در منطقه قدم برمی‌دارند، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان تعریف مسئولیت و ایجاد زمینه همکاری برای ترویج صلح، همبستگی و پیشرفت با بهره مندی از آزادی کشتیرانی و عبور و مرور دریایی و امنیت انرژی در مناطق دریایی است. ما همواره خواهان صلح، ثبات و آرامش در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر بوده و هستیم، هیچ ناامنی و درگیری در این مناطق راهبردی که تامین کننده بخش عمده ای از انرژی و کریدرهای مواصلاتی دریایی جهان بوده و هست را بر نمی‌تابیم، اجازه نمی‌دهیم که کشورهای شرور و متجاوز، ثبات پایدار این مناطق را در راستای منافع خود و با تضعیف سطح همگرایی و هم افزایی برهم بریزند و خدشه‌ای به آن وارد کنند. بنابراین ما همواره پیام صلح، دوستی و برادری به کشورهای منطقه و حتی کشورهایی که احترام به حقوق  ما در این منطقه میگذراند اعلام کرده‌ایم.

این برنامه بر روی عرشه ناو کاملا ایرانی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور وابستگان نظامی مقیم تهران به دعوت از نیروی دریایی سپاه در بندر عباس برگزار شد.

وابستگان نظامی در پایان بعد از اهدا نشان، با شناور شهید سلیمانی عکس یادگاری گرفتند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها