قدردانی امیرعبداللهیان از مواضع مصر در حمایت از مردم فلسطین

کد خبر: 1249329

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با همتای مصری:آنچه در سرزمین‌های فلسطینی رخ می‌دهد، نتیجه ظلم و ستمی است که در ماه‌های اخیر به مردم مظلوم فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی و دولت تندرو و جنایتکار نتانیاهو تحمیل شده است.

قدردانی امیرعبداللهیان از مواضع مصر در حمایت از مردم فلسطین

وزیر امور خارجه در گفت‌ وگوی تلفنی با همتای مصری خود از تلاش‌ها و مواضع مصر در حمایت از مردم فلسطین قدردانی کرد.

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سه‌ شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با سامح شکری وزیر امور خارجه جمهوری مصر در مورد مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور و به ویژه آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی اشغالگران صهیونیست علیه مردم فلسطین در غزه گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه با قدردانی از مواضع مصر در حمایت از مردم فلسطین اظهار داشت: آنچه در سرزمین‌های فلسطینی رخ می‌دهد، نتیجه ظلم و ستمی است که در ماه‌های اخیر به مردم مظلوم فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی و دولت تندرو و جنایتکار نتانیاهو تحمیل شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به محاصره انسانی غزه و قطع ارسال آب، برق، دارو و غذا به این منطقه، خواستار انجام یک اقدام فوری از سوی کشورهای اسلامی برای کمک به مردم فلسطین در غزه شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با کمک مصر و کشورهای اسلامی و با همکاری هلال احمر و صلیب سرخ جهانی کمک های انسانی لازم از جمله آب، غذا و دارو را در اختیار مردم غزه قرار دهد.

وی اظهار امیدواری کرد نشست فردای اتحادیه عرب پیام قوی در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت تجاوزات صهیونیست ها در بر داشته باشد.

وزیر خارجه مصر سامح شکری، ضمن محکوم کردن اقدامات تل آویو در بمباران غزه و کشتار غیرنظامیان، ارزیابی خود را از تحولات منطقه بیان کرد.

سامح شکری بر ضرورت برقراری آتش بس فوری و توقف حملات طرفین تأکید کرد.

وی افزود: در خصوص ارسال کمک های انسانی کشورهای اسلامی به غزه از مسیر سازمان ملل هماهنگی خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران و مصر با اشاره به گفت وگوهای سازنده اخیر در نیویورک، اهتمام دو کشور برای عادی‌سازی روابط و از بین بردن سوء تفاهمات، را مبتنی بر اراده سیاسی دو طرف دانستند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها