واکنش به جنایات صهیونیست‌ها در غزه؛

کنعانی: آمریکا و اروپایی ها، زنجیرهای این حیوان درنده را باز گذاشته‌اند

کد خبر: 1252120

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در غزه و با بیان اینکه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، زنجیرهای این حیوان درنده را باز گذاشته‌اند، گفت: حامیان رژیم صهیونیستی نمی‌توانند از مسؤولیت جنایات جنگی این رژیم شانه خالی کنند.

کنعانی: آمریکا و اروپایی ها، زنجیرهای این حیوان درنده را باز گذاشته‌اند

پس از عملیات غافلگیرانه طوفان الاقصی توسط گروه مقاومت اسلامی حماس و پس از آن همراهی سایر گروه‌های مقاومت در فلسطین در ۱۵ مهر ماه سالجاری که تلفات سنگینی را به رژیم صهیونیستی وارد کرد، این رژیم در واکنش به این عملیات، اقدام به حمله به غزه کرد و بر محاصره این منطقه را تشدید کرد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در این مدت اقدام به بمباران مساجد، بیمارستان‌ها، کلیساها و مدارس و منازل مسکونی کردند که بر اثر آن تعداد زیادی از زنان، کودکان و غیرنظامیان به شهادت رسیده و یا مجروح شدند.

براساس آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت فلسطین که صبح امروز (چهارشنبه) منتشر شد در سایه شرایط دشوار بهداشتی و پزشکی، شمار شهدای غزه به بیش از ۶ هزار نفر رسیده است و آمار مجروحان هم به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده است. حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه شب گذشته نیز همچنان ادامه یافت.

علاوه بر غزه و در سایه تشدید درگیری‌ها در کرانه باختری، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای کرانه باختری از هفتم اکتبر سالجاری تا کنون به ۱۰۱ نفر رسیده است.

در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی شب گذشته در پستی به زبان عربی در شبکه اجتماعی ایکس با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، نوشت: رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ فلسطینی را در نوار غزه به شهادت رسانده است.

وی با بیان اینکه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، زنجیرهای این حیوان درنده را باز گذاشته‌اند، تصریح کرد: حامیان رژیم صهیونیستی نمی‌توانند از مسؤولیت جنایات جنگی این رژیم شانه خالی کنند.

کنعانی

پیش از این هم حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس گفته بود: متاسفانه آمریکا به صورت یک طرفه و تمام قد در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. امروز با اطلاعات دقیق اعلام می‌کنم، مدیریت جنگ علیه فلسطین در اختیار نظامیان و دستگاه امنیتی آمریکاست. سیستم امنیتی و سیستم حکومتی و سیاسی در سرزمین‌های اشغالی کاملا فروپاشیده، ولی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی با فرماندهی و هدایت نظامیان و دستگاه امنیتی و بخش سیاسی آمریکا تلاش می‌کنند که رژیم اسرائیل فروپاشیده را از این بحران نجات دهند. (اینجا بخوانید)

ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز گذشته نیز در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشته بود: ننگ کشتار بیش از ۵ هزار شهروند فلسطینی طی حدود ۲ هفته، شامل ۲۰۵۵ کودک و ۱۱۱۹ زن، مجروح کردن بیش از ۱۵ هزار نفر، آوارگی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر، بمباران بیمارستان‌ها، مساجد، کلیسا، مدارس، منازل مسکونی، آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی از پیشانی رژیم صهیونیستی و حامیان آن زدوده نخواهد شد. هیچ وجدان بیداری در مقابل این همه جنایت سکوت نمی‌کند.

وی چندی پیش هم اعلام و شناسایی بین‌المللی رژیم صهیونیستی به عنوان «هویتی تروریستی» و پیگرد و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست را مطالبه همه انسان‌های آزاده، منصف و عدالتخواه جهان خوانده بود.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها