تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

کد خبر: 1252164

عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

 احمد نادری در نشست علنی نوبت دوم امروز (چهارشنبه، 3 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

تذکر پرویز اوسطی نماینده دهگلان و تعداد 15 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ در مورد ضرورت تخصیص اعتبارات آبخیزداری مصوب سفر رئیس جمهور به استان کردستان توسط سازمان برنامه و بودجه.

تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر به وزیر بهداشت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ درباره لزوم افزایش حمایت بیمه ها از درمان ناباروری، تذکر این نماینده به وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت تسریع در تکمیل مدارس نیمه تمام سه شهرستان پیرانشهر، سردشت و میرآباد، تذکر این نماینده به وزیر نفت؛ درباره ضرورت تسریع در اتمام طرح های گازرسانی به روستاهای سه شهرستان پیرانشهر، سردشت و میرآباد.

تذکر روح الله حضرت پور طلاتپه نماینده ارومیه به وزیر صمت؛ لزوم رسیدگی به تاخیر شرکت های خودروساز در واگذاری خودروهای ثبت نام شده در سامانه یکپارچه و بورس کالا، همچنین تذکر این نماینده به وزیر بهداشت؛ ضرورت تخصیص آمبولانس به استان آذربایجان غربی، همچنین تذکر این نماینده به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم تهیه برنامه مدون برای الگوی کشت در حوزه آبخیز دریاچه ارومیه.

تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و تعداد 25 نماینده به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم رفع مشکلات بیمه تکمیلی فرهنگیان.

تذکر منصورعلی زارعی کیاپی نماینده ساری و تعداد 20 نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ لزوم گشایش در ابلاغ تبصره 18 و 16 لایحه بودجه.

تذکر احمد راستینه نماینده شهرکرد و تعداد 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم تسریع در تخصیص اعتبارات استان های سردسیر، همچنین تذکر این نماینده به رئیس جمهور؛ ضرورت تخصیص اعتبارات عمرانی مصوب سفر رئیس جمهور، تذکر این نماینده و 15 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ ضرورت تسریع در افتتاح طرح آب بن بروجن با توجه به شرایط اضطراری تامین آب شرب.

تذکر محمدصالح جوکار نماینده یزد و تعداد 30 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ لزوم لایروبی مسیرها و رودخانه ها با توجه به پیش بینی بارش های زیاد، تذکر همین نماینده و 35 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم تسریع در اجرای طرح های آبخیزداری لایروبی و مستحکم سازی بندهای خاکی و دیواره های ساحلی رودخانه ها در آستانه فصل بارش.

تذکر حسین رجائی نماینده لنجان و تعداد 41 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت تعیین و تکلیف نیروهای خرید خدمات و برون سپار در وزارت آموزش و پرورش.

تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان و تعداد 40 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم اجرای تعهدات وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف معلمین خرید خدمات طرح مهرآفرین، حق التدریس و طرح امین.

تذکر علی حدادی نماینده نظرآباد و تعداد 14 نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ ضرورت برنامه ریزی برای حل مشکلات تامین ارز دولتی اربعین برای سال آینده، تذکر این نماینده و 25 نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ ضرورت تسهیل تولید و واردات خودرو و موتورسیکلت برقی و احداث زیرساخت های آن، تذکر این نماینده و 25 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات؛ لزوم حل مشکل سرعت پایین اینترنت.

تذکر پرویز اوسطی نماینده دهگلان و تعداد 17 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ درباره ضرورت تسریع در عملیات اجرایی احداث خطوط نفوذی برق رسانی به چاه های آب و واحدهای تولیدی بخش های کشاورزی استان کردستان.

تذکر محمدحسن آصفری نماینده ارک به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم بازنگری در اولویت واردات انبه به کشور و ضرورت اولویت‌دهی به کالاهای اساسی مردم. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم سرعت‌بخشی به مسکن ملی در سراسر کشور. همچنین تذکر به وزیر اقتصاد: ضرورت نظارت بر درآمد اتباع بیگانه در کشور.

تذکر احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی به همراه 49 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم پاسخگویی در مورد علت عدم ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان. همچنین تذکر به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم انجام اقدامات موثر در مورد مشکل کمبود دارو به ویژه داروهای بیماران خاص در سراسر کشور. همچنین تذکر به همراه 43 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت حل مشکلات فرهنگیان در مورد بیمه‌های تکمیلی.

تذکر سید جلیل میرحمدی نماینده میبد به همراه 36 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش.

تذکر کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در اختصاص اعتبار برای تکمیل طرح احداث بزرگراه تمرچین – پیرانشهر به نقده در استان آذربایجان غربی. همچنین تذکر به وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در تأمین تجهیزات مورد نیاز شبکه‌های بهداشت در سه شهرستان پیرانشهر، سردشت و میرآباد. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های حوزه‌ انتخابیه.

تذکر شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده سیرجان به وزیر صمت: ضرورت تسریع در تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو.

تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه 26 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در پاسخگویی به استعلام‌های زیست محیطی. همچنین تذکر به همراه 28 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات: ضرورت کمک به حل مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سکوهای اجتماعی داخلی. همچنین تذکر به همراه 33 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در واگذاری و نصب کنتورهای هوشمند کشاورزی.

تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر ورزش و جوانان: ضرورت تکمیل خانه جوان شهرستان ارومیه. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت انتقال اداره کل راه آهن به ارومیه و تکمیل ایکس‌ری گمرک ارومیه.

تذکر ابراهیم عزیزی نماینده شیراز به همراه 12 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم بازنگری در افتتاح زودهنگام آزادراه شیراز – اصفهان و توجه به عدم تکمیلی قطعه 7.

تذکرعلی حدادی نماینده ساوجبلاغ به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم حمایت ویژه از دامداران و چاره‌اندیشی برای کاهش قیمت گوشت. همچنین تذکر به همراه 11 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تکمیل متروی کرج – هشتگرد و افزایش قطارها و استفاده از ظرفیت کامل این خط.

تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ و تعداد 30 نفر از نمایندگان به وزیر علوم،تحقیقات و فناوری: ضرورت مسئله‌محور کردن پایان‌نامه‌های کارشناسی اشد و دکتری و حمایت از صنایع مراکز علمی و پژوهشی کشور

تذکر روح الله حضرت‌پور نماینده ارومیه به وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی: عدم صدور مجوز برای چاپ کتب به زبان ترکی

تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در واردات خودرو./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها