نامه امیرعبداللهیان به کمیسر عالی حقوق بشر درباره تحولات فلسطین

کد خبر: 1252238

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به «ولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

نامه امیرعبداللهیان به کمیسر عالی حقوق بشر درباره تحولات فلسطین

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به «ولکر تورک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

امیر عبداللهیان در نامه‌ای «تورک»، ضمن محکوم کردن نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، تاکید کرد از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر سازو کارهای حقوق بشری سازمان ملل انتظار دارد برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی اقدام نموده و حاکمان این رژیم را به دلیل جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی پاسخگو نمایند.

وزیر امور خارجه ایران در این نامه با اشاره به تجاوز رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین در نوار غزه برای دومین هفته متوالی که منجر به شهادت و جراحت هزاران غیر نظامی فلسطینی از جمله زنان و کودکان و تخریب ساختمانهای مسکونی،تاسیسات غیر نظامی، زیر ساختها، بیمارستانها، مدارس ،عبادتگاهها و مراکز سازمان ملل متحد شده است، تاکید کرد، اظهارت مقامات رژیم اسرائیل همراه با حملات گسترده و سیستماتیک نیروهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه نشان می دهدکه این یک کارزار برای نسل کشی مردم فلسطین است.

امیر عبداللهیان افزود، حملات رژیم صهیونیستی به شدتی رسیده است که نشان می دهد هدف،کشتار جمعی مردم فلسطین در غزه است. در اخرین آمار، براساس گزارش صندوق کودکان سازمان ملل ،تخمین زده میشودکه بیش از 700 کودک در غزه کشته و 2450کودک دیگر از زمان اغاز جنگ در هفتم اکتبر مجروح شده اند.

وی در نامه خود به کمیسر عالی حقوق بشر تاکید کرد، کوچ اجباری مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل و ورود نیروهای این رژیم به غزه برای «پاکسازی قومی» در تضاد فاحش  با حقوق بین الملل می باشد.فلسطینی ها در هیچ کجای غزه امنیت ندارند، زیرا رژیم اسرائیل «محاصره کامل»را براین منطقه کوچک تحمیل کرده و اب،غذا،سوخت وبرق را بطور غیر قانونی قطع کرده است.

امیر عبداللهیان همچنین خاطر نشان ساخت،حقوق بین المللی بشر و بشردوستانه توسط حاکمان رژیم اسرائیل نادیده گرفته شده و نقض می شود.

وزیر امور خارجه افزود این نوع بی کیفر مانی که در رفتار رژیم اسرائیل اعمال می شود،این رژیبم را نسبت به انجام جنایات خود گستاخ نموده است.جامعه بین المللی از جمله عالی ترین نهاد حقوق بشری سازمان ملل می بایست به وظیفه خود در پاسخگو کردن رزیم صهیونیستی با جدیت عمل نماید.

امیرعبداللهیان در پایان نامه خود به ولکر ترک تصریج کرد، جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی،تاکید کرد از جنابعالی  و سایر سازو کارهای حقوق بشری سازمان ملل انتظار دارد برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی اقدام نموده و حاکمان این رزیم را به دلیل جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی پاسخگو نماید./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها