محکومیت حمله نظامی به مراکز دانشگاهی غزه توسط روسای دانشگاه‌ها

کد خبر: 1252678

روسای دانشگاه‌های برتر ایران در بیانیه‌ای حمله نظامی به مراکز دانشگاهی غزه را محکوم کردند.

 محکومیت حمله نظامی به مراکز دانشگاهی غزه توسط روسای دانشگاه‌ها

روسای دانشگاه‌های برتر ایران در بیانیه‌ای حمله نظامی به مراکز دانشگاهی غزه را محکوم کردند.

روسای دانشگاه‌های برتر ایران در بیانیه‌ای حمله نظامی به مراکز دانشگاهی غزه را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: «با عملیات برق‌آسا و غرورآفرین گروه‌های مبارز فلسطینی با عنوان «طوفان الاقصی» علیه مواضع و استحکامات رژیم غاصب اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی، جهان یک روز تاریخی را درک کرد و ملت فلسطین و ملل مسلمان را سرافراز کرد.

در سایه این آزمون بزرگ الهی، وعده خداوند محقق شد و در میان بهت و حیرت توأم با تحسین جهانیان، هیبت دروغین و قدرت پوشالی این رژیم اشغالگر که بارها توسط امامین انقلاب اسلامی و فرماندهان محور مقاومت مورد تاکید قرار گرفته بود، برای همگان نیز مسجل شد و موجی از شادی و امید در جبهه مقاومت اسلامی و ترس و وحشت در اردوگاه استکبار ایجاد کرد.

در حالی که اشغال و ظلم مستمر رژیم غاصب و ددمنش اسراییل با این طوفان بنیان‌کن، پاسخی کوبنده دریافت کرده است؛ اکنون جانیان اشغالگر در تلاش هستند تا با اقدامی غیر انسانی، غیر اخلاقی و مغایر با تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی، با ایجاد پاکسازی نژادی از صاحبان حقیقی سرزمین فلسطین انتقام بگیرند.

عملیات کور جنگنده‌های اسراییلی و بمباران بی‌امان غزه اکنون از آغاز یک برنامه طراحی شده برای پاکسازی نژادی مردم فلسطین خبر می‌دهد. شواهد بیمارستانی اکنون آشکارا نشان می‌دهد که سهم قابل توجهی از شهدا را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

متاسفانه اکنون رژیم اشغالگر قدس که با شقاوت تمام 224 قطعنامه سازمان ملل را در محکومیت اقدامات خود نادیده گرفته، چکمه‌های خود را برای یک قتل عام وحشیانه از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین به پا کرده و در حال رقم زدن فاجعه انسانی جدیدی است.

در این فاجعه، دستان رژیم اشغالگر قدس برای انتقام‌گیری از اهالی دانش و اندیشه در غزه نیز از آستین درآمده و هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی، دانشگاه الازهر و دانشگاه اسلامی شهر غزه را بمباران کرده‌اند. صهیونیست‌ها با بمباران فضاهای فیزیکی مراکز علمی، دانشگاهی و فکری اسلامی، گمان می‌برند که می‌توانند اندیشه و آرمان آزادی قدس شریف را سرکوب کنند.

ما روسای دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران، ضمن حمایت از دلاوری‌های مبارزان حماس و دیگر گروه‌های مقاومت نظیر جهاد اسلامی فلسطین، و با محکوم کردن بمباران وحشیانه رژیم صهیونیستی بر علیه زنان و کودکان و مراکز علمی غزه، معتقدیم که اکنون رسالت فرهیختگان، اندیشمندان، استادان، دانشگاهیان و همه ملت‌های آزاده در جهان است تا یکصدا با حمایت از ملت فلسطین، تمام ظرفیت‌های خود را برای متوقف کردن نسل‌کشی مردم مظلوم فلسطین به میدان آورند.

ما شبکه دانشگاهیان دانشگاه‌های برتر ایران ضمن ادای احترام به شهدای مقاومت و بویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان شهید قدس و حمایت قاطعانه از مجاهدت‌های گروه‌های مقاومت اسلامی، فلسطین را مسئله اول امت اسلامی می‌دانیم و از نهادهای ملی و بین‌المللی و نیز جامعه دانشگاهی کشورهای اسلامی مجدانه درخواست داریم تا با موضع‌گیری در برابر این جنایت آشکار ضد بشری و از مصادیق مسلم جنایت جنگی، به مسئولیت‌های خود عمل کنند.

بی‌تردید در شرایط کنونی که کودکان، زنان و مردم بی‌پناه و صبور در فلسطین اشغالی چشم به یاری مسلمین دارند، بر همگان تکلیف است تا با همدلی و اتحاد در مقابل این ستمگری آشکار، به مسئولیت اجتماعی خود وفادار باشیم. طوفان الاقصی رویداد بزرگی است که موجب بازگرداندن مسئله فلسطین به خط مقدم دیپلماسی جهانی و اعتماد به گزینه مقاومت شده که نویدبخش آینده‌ای درخشان است؛ چراکه پروردگار متعال وعده داده است: «وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَ‌ عَلَی‌ الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثین».»

دکتر سید محمد مقیمی؛ رییس دانشگاه تهران و رییس اجلاس روسای دانشگاه‌های بزرگ کشور

دکتر زهرا ناظم بکائی؛ رییس دانشگاه الزهرا(س)

دکتر حسین هرسیچ؛ رییس دانشگاه اصفهان

دکتر سید علی‌محمد میرمحمدی میبدی؛ رییس دانشگاه صنعتی اصفهان

دکتر عبداله معتمدی؛ رییس دانشگاه علامه طباطبائی

دکتر احد ضابط؛ رییس دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر صفر نصراله‌زاده؛ رییس دانشگاه تبریز

دکتر محمد مؤذنی؛ رییس دانشگاه شیراز

دکتر فرهاد دانشجو؛ رییس دانشگاه تربیت مدرس

دکتر سیدمحمودرضا آقامیری؛ رییس دانشگاه شهید بهشتی

دکتر علیرضا رهایی؛ سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دکتر رسول جلیلی؛ رییس دانشگاه صنعتی شریف

دکتر امیررضا شاهانی؛ سرپرست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

دکتر منصور انبیاء؛ رییس دانشگاه علم و صنعت ایران/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها