بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های انگلیسی زبان

کد خبر: 1253594

بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع دانش‌آموزان و دانش‌جویان که در آن خواستار قطع همکاری‌های اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی شده و از موضع غرب در قبال جنبش مقاومت فلسطین و جنگ غزه انتقاد کردند، بازتاب‌ گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیسی‌زبان داشت.

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های انگلیسی زبان

بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع دانش‌آموزان و دانش‌جویان که در آن خواستار قطع همکاری‌های اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی شده و از موضع غرب در قبال جنبش مقاومت فلسطین و جنگ غزه انتقاد کردند، بازتاب‌ گسترده‌ای در رسانه‌های انگلیسی‌زبان داشت.

بیانات امروز «حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» مقام معظم رهبری امروز در دیدار با هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان که در آن فاجعه‌آفرینی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در غزه را در تاریخ بی‌سابقه خواندند، مورد توجه رسانه‌ها و مطبوعات خارجی قرار گرفت.

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط حماس فلسطین علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر(۱۵مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت روبه‌افزایش شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام شد.

از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.

رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنان امروزشان با اشاره به ضربات تحقیرکننده‌ای که صبر و ایستادگی مردم غزه به آبرو و حیثیت رژیم غاصب جعلی و حامیان مستکبرش وارد آورده، گفتند: اگر کمک‌های همه‌جانبه آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی در عرض چند روز فلج خواهد شد. دنیای اسلام هم باید با قطع همکاری اقتصادی با رژیم صهیونیستی، علیه این رژیم بسیج شود و با صدای رسا و پافشاری بر «قطع فوری بمباران و جنایت‌آفرینی در غزه»، به وظایف مهم خود در این رویارویی جبهه حق با جبهه باطل عمل کند.

ایشان با اشاره به تکیه صهیونیست‌ها به کمک‌های آمریکا افزودند: اگر حمایت آمریکا و پشتیبانی تسلیحاتی آن نبود، دولت فاسد، جعلی و دروغین صهیونیستی در همان هفته اول از بین رفته بود، بنابراین فاجعه‌آفرینی امروز صهیونیست‌ها در غزه به کمک و در واقع به دست آمریکایی‌ها است.

رهبر انقلاب کشتار چهار هزار کودک در ظرف سه هفته را جنایتی بی‌سابقه در تاریخ خواندند و با تأکید بر هوشیاری امت اسلامی در قبال حوادث غزه که در واقع میدان تقابل «حق و باطل» و «ایمان و استکبار» است، گفتند: قدرت استکبار با بمب و فشار نظامی و فاجعه و جنایت پیش می‌آید اما قدرت ایمان، به توفیق الهی بر همه اینها غلبه خواهد کرد.

ایشان در تبیین دستاوردهای صبر و ایستادگی مردم غزه گفتند: دلهای ما بخاطر مصائب مردم فلسطین و بخصوص غزه خون است اما با نگاه عمیق به صحنه معلوم می‌شود پیروز این میدان مردم غزه و فلسطین هستند که توانستند کارهای بزرگی انجام دهند.

مقام معظم رهبری، کنار رفتن نقاب دروغین حقوق بشر از چهره غربی‌ها و رسوا شدن آنها را از جمله آثار صبر و ایستادگی و تسلیم نشدن مردم غزه دانستند و افزودند: مردم غزه با صبر خود، وجدان بشری را به حرکت درآوردند. می‌بینید امروز جمعیت‌های انبوه حتی در خیابان‌های آمریکا و کشورهای غربی، علیه اسرائیل و در موارد زیادی علیه آمریکا شعار می‌دهند.

رهبر انقلاب سخنان برخی منابع غربی همچون ساماندهی اجتماعات حمایت از فلسطین در انگلیس به وسیله ایران را ناشی از بی‌آبرویی غیرقابل علاج آنها خواندند و با کنایه به اینگونه تحلیل‌های مضحک گفتند: لابد این اجتماعات کار بسیج لندن و بسیج پاریس است!

ایشان با اشاره به رسوا شدن دروغگویان جهان، تروریست خواندن مبارزان فلسطینی را نشانه بی‌شرمی واقعی سیاستمداران و رسانه‌های غربی خواندند و این سؤال را مطرح کردند: آیا کسی که از خانه و میهن خود دفاع می‌کند، تروریست است؟ آیا فرانسوی‌هایی که در جنگ جهانی دوم در پاریس با آلمانی‌ها مبارزه کردند، تروریست بودند؟ چطور آنها مبارز و مایه افتخار فرانسه هستند اما جوانان جهاد و حماس تروریست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درس بزرگ طوفان الاقصی را غلبه گروهی اندک و با تدارکات و امکانات کم اما با ایمان و عزم راسخ بر دشمن خواندند و گفتند: این گروه با ایمان توانست محصول سالها تلاش جنایتکارانه دشمن را در ظرف چند ساعت دود کند و به هوا بفرستد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: فلسطینی‌ها همچنین رژیم غاصب و دولت‌های مستکبر پشتیبان آن را با عمل و شجاعت خود و امروز با صبر خود تحقیر کرده‌اند.

ایشان با اشاره به توقع مضاعف از دنیای اسلام در مقابل جنایت‌های رژیم اشغالگر، گفتند: دولتهای اسلامی اگر امروز به فلسطین کمک نکنند، دشمن فلسطین را که در واقع دشمن اسلام و انسانیت است تقویت کرده‌اند و فردا همین خطر خود آنها را تهدید خواهد کرد.

ایشان با تأکید بر لزوم بسیج دنیای اسلام، پافشاری دولت‌های اسلامی بر قطع فوری جنایات و بمباران‌ها در غزه را ضروری خواندند و از این دولت‌ها خواستند راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را مسدود و با آن رژیم همکاری اقتصادی نکنند و در همه مجامع جهانی، صریح، بدون لکنت و دوپهلوگویی و با صدای بلند جنایات و فجایع رژیم غاصب را محکوم کنند.

رهبر انقلاب با تأکید مجدد بر غیرقابل جبران بودن ضربه وارد شده بر رژیم صهیونیستی و اذعان عوامل رژیم غاصب به این جبران‌ناپذیری گفتند: رژیم اشغالگر به حدی درمانده و متحیّر و سردرگم است که به مردمش هم دروغ می‌گوید، مانند اظهار نگرانی درباره اسرای خود که یک دروغ است چرا که بر اثر بمباران‌ها ممکن است اسرای خودشان هم نابود شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دنیای اسلام را به توجه به این واقعیت فراخواندند که آن کسی که در مقابل اسلام و ملت مظلوم فلسطین ایستاده، فقط رژیم صهیونیستی نیست بلکه آمریکا، فرانسه و انگلیس نیز هستند و مسلمانان نباید این واقعیت را در معادلات، معاملات و تحلیل‌های خود فراموش کنند و از یاد ببرند.

ایشان با استناد به قرآن کریم که «بی‌شک وعده الهی حق است و کسانی که به آن یقین ندارند، با منفی‌بافی‌های خود شما را متزلزل و سست نکنند»، تأکید کردند: ان‌شاءالله پیروزی نه چندان دور با فلسطین و مردم آن خواهد بود.

خبرگزاری رویترز با تیتر «رهبر ایران از کشورهای مسلمان خواست اسراییل را بایکوت کنند»، درباره بیانات امروز ایشان نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری ایران با درخواست از کشورهای مسلمان برای متوقف کردن صادرات نفت و مواد غذایی به اسراییل، خواستار بمباران نوار غزه شد.»

این خبرگزاری همچنین نوشت که «رهبر ایران گفت که آمریکا هم‌دست جنایات اخیر اسراییل علیه فلسطینی‌ها بوده است.»

خبرگزاری فرانسه نیز با تیتر «ایران از کشورهای مسلمان خواست تجارت با اسراییل را متوقف کنند»، درباره سخنان امروز ایشان در زمینه جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ غزه نوشت: « رهبر ایران گفت که کشورهای مسلمان نباید با رژیم صهیونیستی همکاری اقتصادی کنند و خواستار متوقف شدن صادرات نفت و مواد غذایی شد.»

این خبرگزاری با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از کشورهای اروپایی و آمریکا برای «ایستادن در مقابل فلسطین»، به نقل از ایشان نوشت: «جهان اسلام نباید فراموش کند که چه کسی به مردم غزه فشار می‌آورد. موضوع فقط رژیم صهیونیستی نیست.»

شبکه فرانس‌۲۴ نیز همین مطلب خبرگزاری فرانسه را درباره  بیانات امروز رهبر انقلاب اسلامی بازنشر داد.

روزنامه گاردین نیز درباره بیانات امروز ایشان نوشت: «مقام معظم رهبری ایران امروز در یک سخنرانی از کشورهای مسلمان خواست صادرات نفت و مواد غذایی به اسراییل را به منظور متوقف شدن بمباران غزه قطع کنند.»

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نیز با مورد توجه قرار دادن بیانات امروز ایشان نوشت: «بمباران غزه باید، فورا، موقف و مسیر صادرات نفت و مواد غذایی به رژیم صهیونیستی نیز باید بسته شود.»

پایگاه خبری المانیتور نیز درباره بیانات امروز مقام معظم رهبری درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه نوشت: «رهبر ایران در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان گفت که کشورهای اسلامی باید روی پایان یافتن سریع این جنایات پافشاری کنند.»

المانیتور با مورد توجه قرار دادن تاکید ایشان بر ضرورت قطع روابط اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی، به انقاد ایشان از موضع کشورهای اروپایی و آمریکا درباره جنبش مقاومت فلسطین و وضعیت مردم غزه نوشت: «جهان اسلام نباید فراموش کند که چه کسی به مردم غزه فشار می‌آورد. موضوع  فقط رژیم صهیونیستی نیست.»

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز با تیتر «رهبر ایران از کشورهای مسلمان خواست اسراییل را بایکوت کنند»، به نقل قول از ایشان پرداخته و درباره بیانات امروز مقام معظم رهبری نوشت: «یکی از کارهای بی‌شرمانه غرب متهم کردن مبارزان فلسطینی به تروریسم است.»

روزنامه مالزیایی مالای میل هم در این باره نوشت: «مقام معظم رهبری ایران گفت که آمریکا هم‌دست جنایت‌های اخیر اسراییل علیه فلسطینی‌ها است. رهبر ایران با شعارهای «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آمریکا» تاکید کرد که جهان اسلام نباید در مسئله مهم غزه فراموش کند کسانی که در قبال مردم مظلوم فلسطین ایستادند، آمریکا، فرانسه و انگلیس بوند.»

این روزنامه درخواست امروز ایشان از کشورهای اسلامی برای قطع روابط اقتصادی با رژیم صهیونیستی را نیز مورد توجه قرار داد.

روزنامه پاکستان دان نیز نوشت: «آیت‌الله علی خامنه‌ای، مقام معظم رهبری ایران با درخواست از کشورهای مسلمان برای قطع صادرات نفت و مواد غذاییی به اسراییل، خواستار متوقف شدن بمباران نوار غزه شد.»

این روزنامه با اشاره به بخشی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی که اشاره کردند «آمریکا هم‌دست جنایات اخیر اسراییل علیه فلسطینی‌ها بوده است»، به نقل از ایشان نوشت: «یکی از کارهای بی‌شرمانه غرب متهم کردن مبارزان فلسطینی به تروریسم است.»

شبکه العربیه نیز در این باره نوشت: «رهبر ایران در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان درتهران گفت که کشورهای اسلامی باید روی پایان دادن فوری به این جنایت‌ها پافشاری کنند.»

این شبکه همچنین بخشی از بیانات امروز ایشان را مورد توجه قرار داد که از کشورهای اسلامی خواسته بودند تجارت با رژیم صهیونیستی را متوقف کنند.

روزنامه فایننشال تایمز نیز با تیتر «ایران از کشورهای مسلمان خواست روابط اقتصادی با اسراییل را متوقف کنند»، نوشت: «مقام معظم رهبری ایران از کشورهای اسلامی خواست که از نظر سیاسی اسراییل را محکوم و همکاری‌های اقتصادی با آن، از حمله صادرات نفت به این رژیم را متوقف کنند.»/ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها