صوفی: اسرائیل مامور آمریکا برای ایجاد بحران در منطقه است

کد خبر: 1253721

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات گفت: اسرائیل یک کشور نیست اسرائیل یک کانونی است برای ایجاد بحران در منطقه خاورمیانه و مامور آمریکا است.

صوفی: اسرائیل مامور آمریکا برای ایجاد بحران در منطقه است

علی صوفی دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات در گفت وگو با خبرنگار مهر در واکنش به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه گفت: آقای بایدن اخیراً مطلبی گفته‌اند که بسیار جای تأمل دارد آن هم این است که اگر اسرائیل وجود نداشت ما باید یک اسرائیل پدید می‌آوردیم، اسرائیل یک کشور نیست اسرائیل یک کانونی است برای ایجاد بحران در منطقه خاورمیانه و مأمور آمریکا است.

وی افزود: در واقع طرف فلسطین اسرائیل نیست بلکه همان آمریکا است. در کتاب استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن ۲۱ در آنجا آمریکا بیان می‌کند که استراتژی ما در رابطه با امنیت هم پیمانان ما اینگونه است که زمانی که امنیت آنان به خطر بیفتد ما از آنان دفاع خواهیم کرد و در آنجا حضور نظامی خواهیم داشت.

صوفی در خصوص حضور نظامی آمریکا در طوفان الاقصی اظهار داشت: در طوفان الاقصی آمریکا مجبور شد حضور نظامی خود را اعلام کند، حضور نظامی آمریکایی‌ها نشان دهنده این است که آنان خطر نابودی اسرائیل را حس کرده‌اند، خود اسرائیلی‌ها نیز بر این باورند که ما در حال دفاع از موجودیت خود هستیم.

وی افزود: مراحل به وجود آمدن اسرائیل یک مراحل ساده نیست در واقع بعد از به وجود آمدن داعش ما فهمیدیم که اسرائیل نیز مانند داعش یک عده تروریست هستند که در سطح بین‌المللی وجود دارند، اینها آمدند و سرزمین فلسطین را اشغال کردند اما چون این اشغال خواست آمریکا و غرب بوده سازمان‌های بین‌المللی آن را به رسمیت شناخته وگرنه هویت آنان همان تروریستی است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: تا زمانی که اسرائیل در خاورمیانه وجود دارد منطقه آرام نخواهد شد زیرا مأموریت اسرائیل در منطقه ایجاد بحران است.

وی در ادامه در خصوص شکست اسرائیل گفت: اسرائیل دیگر نمی‌تواند سربلند کند و افسانه شکست ناپذیری آن دیگر وجود ندارد و شکست آن قطعی است.

صوفی در خصوص موضع کشورهای عربی اظهار داشت: خوشبختانه افکار عمومی دنیا بیدار شده و همه افکار عمومی به نفع فلسطین است و اسرائیل نیز دیگر اسرائیل قدیم نمی‌شود، از سوی دیگر سران کشورهای عربی نیز مجبورند همسو با ملت‌های خود از فلسطین دفاع کنند و این قطعی است. در حال حاضر حاکمان هیچ کشوری نمی‌تواند بدون در نظر گرفتن نظر مردمش کاری انجام دهد مثلاً با آمریکا دست همکاری دهد و مردم کشورهای عربی نیز موافق حمایت از مردم فلسطین و مخالف همکاری با آمریکا هستند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها