ماجرای پیام رهبر انقلاب درباره واکسن برکت در زمان کرونا

کد خبر: 1253783

رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در زمان کرونا رهبری پیام دادند که می‌خواهند واکسن کرونای برکت را تزریق کنند، حقیقتاً در آن زمان ریسک بود اما این واکسن را تزریق کردند و مایه دلگرمی ما بودند.

ماجرای پیام رهبر انقلاب درباره واکسن برکت در زمان کرونا

صبح امروز با حضور آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی؛ رئیس دفتر مقام معظم رهبری، معاونان رئیس جمهور و جمعی از وزرای دولت و نیز حسین دهقان؛ رئیس بنیاد مستضعفان ، مراسم تکریم محمد مخبر و معارفه سید پرویز فتاح؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در محل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

محمد مخبر؛ معاون اول رئیس جمهور و رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم گفت: در طول ۱۶ سالی که مستقیم و غیرمستقیم در ستاد خدمت کردم تقریباً هر سال اسفندماه گزارشی را به رهبر معظم انقلاب ارائه می‌دادم و ایشان راهنمایی‌ها، تذکرات و خط سیرهایی را اصلاح می‌فرمودند که مسیر ما را تا سال بعد تعیین می‌کردند و این رخدادهای ستاد با راهنمایی حضرت آقا صورت گرفته است؛ بنابراین صمیمانه از محضر ایشان قدردانی می‌کنیم.

مخبر اظهار کرد: سران قوای کشور به‌ویژه دستگاه قضایی از مرحوم آیت‌الله شاهرودی، آملی‌لاریجانی و آقای رئیسی و آقای محسنی‌اژه‌ای در ستاد به ما کمک کردند.

مخبر با اشاره به اینکه تقریباً می‌توانیم بگوییم حتی بدون یک ذره اختلاف هیئت امنا تمام قد از اقدامات ستاد اجرایی در این مدت حمایت کردند، افزود: سرمایه ستاد دو چیز است و یکی از افتخارات ما در بخش اقتصادی این است که عمده آنها مشارکت با مردم است.

وی ادامه داد: نیروی انسانی ستاد هر چه کار بود توانستند انجام دادند و زحمات بسیاری کردند و در این ۱۶ سال یک فساد ما ندیدم و نمونه‌ای یافت نشد.

رئیس پیشین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: در طی این مدت شبکه عظیم مردمی در سراسر کشور ایجاد شده است و در تمام حوادث جزو اولین دستگاه اجرایی بودیم که حضور پیدا می‌کردیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در ماجرای کرونا، منابع تأمین شد تا در روزهایی که ماسک نداشتیم ماسک را به کشور وارد کنیم. به یکی از کشورهای اروپایی رفتیم اما در فرودگاه تمامی ماسک‌ها را ضبط کردند؛ اروپایی‌ها نه دین دارند و نه شرافت و چنین کارهای کردند.

مخبر ادامه داد: وقتی دیدند که ما واکسن کرونا را ساختیم. دشمنان مواد اولیه و تجهیزات ما را ضبط کردند و شرکت دانش‌بنیانی را که قرار بود مهندسی معکوس کنند را تحریم کردند. نقش رهبری در ذره ذره کشور نمود دارد، در زمان کرونا رهبری پیام دادند که می‌خواهند واکسن کرونای برکت را تزریق کنند، حقیقتاً در آن زمان ریسک بود اما این واکسن را تزریق کردند و مایه دلگرمی ما بودند.

وی درباره شناخت خود از پرویز فتاح؛ رئیس جدید ستاد اجرایی فرمان حضرت امام نیز گفت: آقای فتاح از زمانی که وزیر نیرو بود را می‌شناسم؛ اما وقتی به کمیته امداد آمد از هم مشاوره می‌گرفتیم و رفیق بودیم و حقیقتاً رهبری در سه بنگاه زیر نظر خودشان به آقای فتاح اعتماد کرد و این مایه سربلندی است چرا که آقای فتاح دارای سلامت نفس و روحیه جهاد است.

منبع: تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها