درخواست سردار باقرزاده برای ایجاد کریدوری امن از مرز عراق و اردن به غزه

کد خبر: 1253784

آیا کمیته بین‌المللی می‌توانست به یک الزامات و توافقاتی برسد که یک کریدور امن از عراق به اردن و از اردن به غزه ایجاد کند که فرداروزی اگر آتش‌بس برقرار شد ما (کمیته جستجوی مفقودین جمهوری اسلامی ایران) و کمیته تفحص عراق بتوانیم به آن منطقه برویم و فعالیت جستجو و خارج کردن اجساد از زیر آوار را فراهم کنیم؟

درخواست سردار باقرزاده برای ایجاد کریدوری امن از مرز عراق و اردن به غزه

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سیدمحمد باقرزاده در سومین روز اجلاس آموزشی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بصره اظهار کرد: من در اینجا نشسته‌ام می‌گویم جنگ اوکراین، جنگ بالکان، جنگ قبرس، حتی جنگ تحمیلی صدام، هر کدام از اینها را که من می‌بینم می‌گویم که خب ما اینجا نشستیم و داریم به چه چیزی فکر می‌کنیم، به چیزهایی که گذشت. همین الان چند هزار کودک در غزه مفقودند و دارند اضافه می‌شوند. من گفتم کاش این دوره برگزار نمی‌گردید.

من دارم به این فکر می‌کنم که آیا کمیته بین‌المللی می‌توانست به یک الزامات و توافقاتی برسد که یک کریدور امن از عراق به اردن و از اردن به غزه ایجاد کند که فرداروزی اگر آتش‌بس برقرار شد ما (کمیته جستجوی مفقودین جمهوری اسلامی ایران) و کمیته تفحص عراق بتوانیم به آن منطقه برویم و فعالیت جستجو و خارج کردن اجساد از زیر آوار را فراهم کنیم؟ چون انتقال تجهیزات به آنجا باید از راه زمینی انجام شود و این خیلی مشکل است و باید یک کریدور امنی برای ما ایجاد شود تا بتوانیم برویم در آنجا کار کنیم.

ای کاش صلیب سرخ این قدرت و پرستیژ بین‌المللی را داشت که بتواند تصمیم بگیرد. چیزی که اعلام کردم شعار نبود، یک حقیقتی بود که الان هم تأکید می‌کنم، من به‌عنوان وظیفه ذاتی خود و سازمان خودم دارم می‌گویم، ما با عراق که مشکلی برای جابجایی نداریم، من مایلم شما بروید تلاش خودتان را کنید تا یک کریدور امنی را از عراق به اردن و از اردن تا فلسطین اشغالی و نهایتا غزه ایجاد کنید تا ما بتوانیم ورود کرده و تفحص کنیم.

ما نباید فقط به گذشته فکر کنیم، ما باید به حال بپردازیم، به قول شاعر معروف خیام نیشابوری (از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکن / فردا که نیامده ست فریاد مکن). ما می‌خواهیم الان را ببینیم. رسالت ما به‌عنوان یک انسان الان چیست؟ فارغ از اینکه مسلمان هستم و یک اعتقاداتی دارم، به‌عنوان یک انسان چه تکلیفی در قبال مردم غزه دارم؟ کمیته بین‌المللی می‌خواهد چکار کند؟ من نباید در انبوه این اصطلاحات و عناوین و قالب‌هایی که شما دارید می‌گوئید غرق بشوم. من باید آزاد باشم بتوانم فکر کنم و برای وضعیت موجود بشریت، برای آن مظلومانی که تحت ستم قرار گرفته‌اند راهکاری را پیدا کنم. در حد توان خودم.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها