دیدار نمایندگان ایران در جده و واتیکان با امیرعبداللهیان

کد خبر: 1254264

سرکنسولگر ایران در جده عربستان و سفیر ایران در واتیکان در آستانه اعزام به محل ماموریت خود با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

دیدار نمایندگان ایران در جده و واتیکان با امیرعبداللهیان

حسن زرنگار ابرقویی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود برنامه‌های پیش رو در زمینه توسعه و ارتقاء همکاری‌های کشورمان خصوصا در زمینه‌های تجاری - اقتصادی  و همچنین  تسهیل امور حج و عمره  زائران ایرانی بیت الله الحرام را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار جایگاه عربستان سعودی را در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برجسته دانست و بر اراده راسخ دولت مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فیمابین در تمامی ابعاد تاکید کرد.

زرنگار ابرقویی پیش از این مسئولیت رئیس هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران در عربستان و سرپرستی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض، رئیس اداره سوم خلیج فارس و سرپرست و معاونت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت را بر عهده داشته است.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین مختاری، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در واتیکان در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت، برنامه‌های پیش رو برای توسعه و ارتقاء همکاری‌های کشورمان با واتیکان را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط فیمابین، بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌ها و‌ اشتراکات دینی در مسیر گسترش همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و واتیکان تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مختاری در حوزه گفتگوی ادیان دارای سوابق فعالیت و مسئولیت‌های مختلفی بوده است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها