نامه رئیس قوه قضاییه خطاب به روسای نهادهای قضایی کشورهای اسلامی

اژه‌ای: جنایات رژیم صهیونیستی به منظور استفاده در محاکم ملی و بین‌المللی مستندسازی شود

کد خبر: 1254403

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، با ارسال نامه‌ای خطاب به روسی نهادهای قضایی کشورهای اسلامی، با ارائه پیشنهاداتی خواستار بکارگیری ظرفیت‌های قانونی جهت حمایت از مردم فلسطین به منظور مقابله با جنایات ارتکابی رژیم صهیونیستی شد.

اژه‌ای: جنایات رژیم صهیونیستی به منظور استفاده در محاکم ملی و بین‌المللی مستندسازی شود

فردانیوز: حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، با ارسال نامه‌ای خطاب به روسی نهادهای قضایی کشورهای اسلامی، با ارائه پیشنهاداتی خواستار بکارگیری ظرفیت‌های قانونی جهت حمایت از مردم فلسطین به منظور مقابله با جنایات ارتکابی رژیم صهیونیستی  شد.

در این نامه آمده است:

با گذشت بیش از سه هفته از دور جدید جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، بیش از۲۸ هزار شهید و مجروح شدند. این رژیم با حمایت کامل آمریکا و برخی کشورهای غربی و در سکوت و عدم اقدام موثر سازمان‌های بین‌المللی مرتکب جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت، نسل کشی و پاک‌سازی نژادی و قومی شده است. کشتار غیر نظامیان، محاصره کامل نوار غزه، هدف قراردادن اماکن غیر نظامی مانند بیمارستان‌ها و ساختمان‌های مذهبی و آموزشی، هدف قرار دادن گروه‌های آسیب‌پذیر و نیازمند حمایت مانند زنان و کودکان، به گونه‌ای که بیش از نیمی از تلفات انسانی را شامل می‌شوند، تنها گوشه‌ای از جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس می‌باشد.

با توجه به ناتوانی شورای امنیت در حمایت از مردم بی‌پناه و بی دفاع تحت اشغال از یکسو و اینکه فلسطین و قدس شریف باید همچنان مسأله اول جهان اسلام باقی بماند، برخی پیشنهادات را در راستای اقدامات عملی و موثر برای پشتیبانی از ملت فلسطین به شرح زیر با جنابعالی در میان می‌گذارم.

امیدوارم با بکارگیری ظرفیت‌های قانونی موجود و همچنین جلب حمایت دولت محترم خود، نهایت تلاش را برای کاهش آلام این مردم مظلوم و مقابله با جنایات ارتکابی از سوی رژیم صهیونسیتی بکار گیریم.

۱_ اقدام سازمان یافته کشورهای اسلامی برای توقف حملات رژیم صهیونسیتی و کشتار غیرنظامیان و تسهیل ارسال کمک‌های بشر دوستانه به مردم تحت محاصره در نوار غزه؛

۲_ تشکیل یک دادگاه از سوی کشورهای اسلامی برای رسیدگی به جنایات رژیم صهیونیستی و همچنین تعقیب و مجازات آمران، مباشران و مرتکبین این جنایات با استفاده از ظرفیت‌های قانونی کشورهای اسلامی در چهارچوب صلاحیت محاکم ملی خود؛

۳_همکاری در جهت ایجاد شبکه‌ای از وکلا و حقوقدانان مدافع مردم فلسطین برای حمایت از اقدامات قضایی علیه جنایتکاران اسرائیل و همچنین مستندسازی جنایات رژیم صهیونیستی به منظور استفاده در محاکم ملی و بین‌المللی؛

۴_ تحریم کالاهای تولیدی و شرکت‌های منتسب به این رژیم جنایتکار، به ویژه با توجه به قطعنامه مصوب نشست چهل و نهم شورای وزیران سازمان همکاری اسلامی در نواکشوت موریتانی (۱۷_۱۶ مارس ۲۰۲۳)

سلامتی و سعادت جنابعالی، ملت و دولت محترم را از خداوند متعال خواهانم.

غلامحسین محسنی اژ‌ه‌ای

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها