نامه امیرعبداللهیان به وزیر خارجه آفریقای جنوبی

کد خبر: 1254439

وزیر امور خارجه با ارسال نامه‌ای به وزیر خارجه آفریقای جنوبی از اقدام شایسته دولت این کشور در صدور بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

 نامه امیرعبداللهیان به وزیر خارجه آفریقای جنوبی

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه با ارسال نامه‌ای به «گریس نالدی ماندیسا پاندور» وزیر روابط و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی (وزیر خارجه) از اقدام شایسته دولت آفریقای جنوبی در صدور بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تشکر و قدردانی کرد.  

وزیر امور خارجه در این نامه، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی و روند کشتار غیرنظامیان و مردم بی دفاع فلسطین، پیشنهادات ارزشمند درج شده در بیانیه وزارت روابط و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی از جمله در زمینه آغاز رسیدگی فوری دیوان کیفری بین‌المللی به مسأله قتل عامدانه کودکان در غزه و ایده شکل گیری یک نیروی حفاظت سریع برای حمایت از جمعیت غیرنظامی در برابر بمباران رژیم اشغالگر، را مورد تقدیر دانست و شایسته الگوگیری و توجه بیشتر از سوی دیگر کشورهای مستقل توصیف کرد.

امیرعبداللهیان همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تداوم رایزنی‌ها و تشریک مساعی در این زمینه با جمهوری آفریقای جنوبی اعلام کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها