درخوست اژه‌ای از کشورهای اسلامی برای تدوین کیفرخواست علیه رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1254543

رئیس قوه قضاییه گفت: بر همه کشورهای اسلامی و نهادهای قضایی آنها و همچنین همه حقوقدانان مسلمان لازم است تا در تدوین و تظیم کیفرخواست علیه صهیونیست‌های کودک‌کش، اقدامات و مساعی لازم را ترتیب دهند.

 درخوست اژه‌ای از کشورهای اسلامی برای تدوین کیفرخواست علیه رژیم صهیونیستی

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضاییه در نشست شورای عالی قضایی که امروز (دوشنبه 15 آبان) برگزار شد، با اظهار تأسف و تأثر عمیق از استمرار جنایات سبعانه صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) از حدود 70 سال پیش خطر صهیونیست‌ها را به همگان گوشزد فرمودند و به اسرائیل و حامیان این رژیم غاصب هشدارهای لازم را دادند. خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری نیز در طول دهه‌های اخیر مؤکداً و مکرراً به موضوع فوق‌الذکر اشاره فرمودند و فلسطین را مسأله نخست جهان اسلام نامیدند.

وی افزود: شاید برای برخی، این تعابیر و مفاهیم در مقاطع گذشته ملموس نبود اما امروز خوی جنایتکاری و سبوعیّت صهیونیست‌ها برای همگان آشکار شده است و دنیا نظاره‌گر است که یک وزیر صهیونیست از تهدید مردم مظلوم غزه به حمله اتمی نیز ابایی ندارد. امروز حتی مردمان کشورهای حامی صهیونیست‌ها نیز علیه جنایتکاری رژیم اسرائیل تظاهرات گسترده برپا می‌کنند؛ همه اینها مبیّن آن است که دیگر توان پوشاندن و مخفی کردن جنایتکاری صهیونیست‌ها از دست رفته است و جهانیان شاهد خوی درنده آنها هستند.

رئیس قوه قضاییه در همین راستا گفت: با عنایت به استمرار جنایات بی‌حد و حصر صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه، بر همه کشورهای اسلامی و نهادهای قضایی آنها و همچنین همه حقوقدانان مسلمان لازم است تا در تدوین و تظیم کیفرخواست علیه صهیونیست‌های کودک‌کش، اقدامات و مساعی لازم را ترتیب دهند و برای محاکمه و مجازات عوامل و عناصر درنده‌ی این رژیم جعلی و موقت، دادگاه‌های ملی و بین‌المللی تشکیل دهند.

اژه‌ای تصریح کرد: همه صاحبان تریبون، اصحاب رسانه، هنرمندان و خطبا نیز باید تبیین جنایتکاری مستمر و مداوم صهیونیست‌ها را در صدر اولویت‌های کاری خود قرار دهند و برای جهانیان تشریح کنند که مدعیان دروغین حقوق بشر در غرب، چگونه به حامی تمام قد صهیونیست‌های جلاد و جانی بدل شده‌اند.

رئیس قوه قضاییه روز گذشته (یکشنبه 14 آبان) ‌با ارسال نامه‌ای خطاب به رؤسای نهادهای قضایی کشورهای اسلامی، خواستار بکارگیری ظرفیت‌های قانونی جهت حمایت از مردم فلسطین به منظور مقابله با جنایات ارتکابی رژیم صهیونیستی شد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها