شرایط خلع ید از اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی تعیین شد

کد خبر: 1254599

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازوکار فسخ و خلع ید از اراضی راکد و قراردادهای غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در هر استان را تعیین کرد.

شرایط خلع ید از اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی تعیین شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، بند «د» ماده ۴۸ را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، به منظور توسعه و مدیریت هر چه بهتر شهرک‌ها و نواحی صنعتی و جلوگیری از هدررفت منابع و ظرفیت‌های موجود در آنها:

۱- فسخ و خلع ید از اراضی راکد و قراردادهای غیر فعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در هر استان، برعهده کارگروهی متشکل از مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، نماینده استاندار و نماینده رئیس کل دادگستری استان می‌باشد. آئین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

۲- هرگونه توسعه واحدهای موجود مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در داخل همان شهرک‌ها و نواحی، صرفاً در چارچوب مقررات وزارت صنعت معدن و تجارت و در سقف تأییدیه‌های اخذ شده آن شهرک یا ناحیه صنعتی بوده و از اخذ سایر مجوزها و استعلامات معاف می‌باشد.

همچنین مطابق با جز ۶ بند «ذ» ماده ۴۸ لایحه برنامه هفتم توسعه، دولت مکلف است با رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی نسبت به اختصاص خط اعتباری برای خریداران محصولات دانش بنیان ایرانی در کشورهای هدف، در تنظیم لوایح بودجه سنواتی اقدام قانونی لازم را انجام دهد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها