حجت الاسلام شیرازی: آمریکا مدعی حقوق بشر است اما بشر را نمی‌فهمند

کد خبر: 1254605

جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان این‌که آمریکا مدعی حقوق بشر است اما بشر را نمی‌فهمد، گفت: ما معتقدیم که اسلام بهترین دین، آیین و فرهنگ برای حفظ حقوق بشر است.

حجت الاسلام شیرازی: آمریکا مدعی حقوق بشر است اما بشر را نمی‌فهمند

جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان این‌که آمریکا مدعی حقوق بشر است اما بشر را نمی‌فهمد، گفت: ما معتقدیم که اسلام بهترین دین، آیین و فرهنگ برای حفظ حقوق بشر است.

 حجت الاسلام علی شیرازی جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در آیین بزرگداشت ۱۳ آبان در دانشکده فنی نقشه برداری سازمان جغرافیای نیروهای مسلح طی سخنانی با اشاره با هدف از رسالت پیامبران گفت: از آموزه‌های دینی اعم از قرآن و روایات به دست می‌آید که پیامبران برای مقاصد و برنامه‌های بس والا از طرف خداوند، برای زندگی این جهانی و آن جهانی انسان‌ها مبعوث شدند که مهم‌ترین رسالت و اهداف آنها دعوت انسان‌ها به پرستش خدای یگانه و دوری از طاغوت‌ها، شکوفایی و پرورش عقل و خرد آدمی، برقراری قسط و عدالت، مبارزه با ظلم و فساد، آزادی انسان و ترویج و گسترش فضایل اخلاقی.

وی ادامه داد: پیغمبران آمدند فرهنگ جامعه را الهی کنند یعنی دین را تبلیغ و طاغوت را نفی کنند.

جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: پیغمبران بشریت را به راه خدا دعوت می‌کنند و طاغوت انسان را به راه شیطان فرا می‌خواند.

حجت الاسلام شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات معاویه علیه اسلام اشاره کرد و گفت: معاویه با بکارگیری اساتید و دانشمندان فرهنگ و تاریخ را تحریف کرد، امروز هم استکبار جهانی با همین روش به دنبال تغییر فکر و اندیشه آدم‌ها و فرهنگ جوامع است و این موضوع نقطه تقابل ما با غرب است.

جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: تلاش مستکبران برای نابودی دین و فرهنگ اسلام است و این بود که امام حسین (ع) برای حفظ دین جان خود و یارانش را فدا کرد تا جلوی این تحریف را بگیرد.

وی با بیان این‌که آمریکا مدعی حقوق بشر است اما بشر را نمی‌فهمند، تصریح کرد: ما معتقدیم که اسلام بهترین دین، آیین و فرهنگ برای حفظ حقوق بشر است. آنها انسان محوری را اصل می‌دانند اما ما می‌گوییم خدا محوری اصل است و خدا مشخص می‌کند که ما چگونه رفتار کنیم تا سعادتمند شویم.

حجت الاسلام شیرازی آزادی گفت: غربی حرف از آزادی می‌زنند اما آزادی را تنها در بی‌بندوباری می‌دانند و همه آزادی مد نظر آنها برای سو استفاده از زنان است.

جانشین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ادامه داد: آنها به اسلام هجمه می‌کنند و می‌گویند اسلام تفاوت میان زن و مرد قائل است اما اسلام بیشترین ارزش و جایگاه را برای زنان قائل است که با دقت در آیات و روایات و فرهنگ اسلام جایگاه بالایی زن در اسلام مشخص می‌شود.

حجت الاسلام شیرازی خطاب به دانشجویان گفت: شما دانشجویان بروید و نگاه اسلام به زن را برسی کنید تا به جایگاه بالای زن در اسلام پی ببرید./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها