حسینی: در عملیات طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی شکست نظامی، امنیتی و سیاسی سنگینی متحمل شد

کد خبر: 1254622

معاون رئیس جمهور وظیفه اصلی اساتید و نخبگان عدالتجو و آزادی خواه در اقصی نقاط جهان را تبیین جنایت های صهیونیست ها و حمایت آمریکا و حامیان غربی آن دانست و گفت: اساتید و دانشگاهیان باید با ارائه تحلیل درست از شرایطی که در غزه با حمایت آمریکا در جریان است، شناخت عمیقی از ماهیت واقعی سلطه گران و نظم ناعادلانه کنونی جهان به افکارعمومی ارائه دهند.

حسینی: در عملیات طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی شکست نظامی، امنیتی و سیاسی سنگینی متحمل شد

معاون رئیس جمهور وظیفه اصلی اساتید و نخبگان عدالتجو و آزادی خواه در اقصی نقاط جهان را تبیین جنایت های صهیونیست ها و حمایت آمریکا و حامیان غربی آن دانست و گفت: اساتید و دانشگاهیان باید با ارائه تحلیل درست از شرایطی که در غزه با حمایت آمریکا در جریان است، شناخت عمیقی از ماهیت واقعی سلطه گران و نظم ناعادلانه کنونی جهان به افکارعمومی ارائه دهند.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی در همایش بین المللی جهان عاری از سلطه آمریکا و صهیونیسم که با همت مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه امروز افکارعمومی جهان از شدت جنایت های رژیم صهیونیستی جریحه دار شده و احساسات و عواطف و وجدان های بشری از کشتار زنان و کودکان معصوم و بی پناه به درد آمده است، اظهارداشت: امروز مردم جهان بهتر می توانند ذات و ماهیت خشن و استکباری آمریکا را درک کنند و اساتید با حضور فعال در عرصه اطلاع رسانی و ارائه تحلیل های واقعی می توانند شناخت واقعی و عمیقی از نظام ناعادلانه جهان و یکه تازی های آمریکا و استانداردهای دوگانه غرب درخصوص حقوق بشر فراهم کنند و این معرفت می تواند مقدمه تحقق شعار جهان عاری از سلطه آمریکا باشد.

 معاون رئیس جمهور با اشاره به تظاهرات گسترده مردم در محکومیت جنایات صهیونیست ها گفت: اندیشمندان و نخبگان فراوانی در این اعتراضات شرکت می کنند یا موضع گیری می کنند که با شناسایی و استفاده از نظرات آنان می توان، مقابل بی عدالتی در عرصه جهانی ایستادگی کرد، امروز جمعیت‌های انبوه در سراسر جهان بویژه کشورهای غربی علی رغم اینکه دولت هایشان مجازات سنگینی برای حضور در راهپیمایی حمایت از فلسطین و نفرت از صهیونیست ها تعیین کرده اند، به خیابانها آمده و از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفاع می کنند و این یک تحول و فرصت مناسبی برای ایجاد جبهه واحد علیه نظام سلطه است.

حسینی تاکید کرد: ظلم و جنایتی که علیه مردم غزه و فلسطین جریان دارد پایه های حکومت استبدادی آمریکا را به لرزه در می‌آورد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه سلطه گران در سراشیبی افول و اضمحلال قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ امپراطوری ها و قدرت های بزرگ جهانی بخاطر ظلم علیه بشریت از نقشه جغرافیا حذف شده اند لذا فروپاشی امپریالیسم آمریکا نیز بعید و دور از ذهن نیست .

حسینی گفت: روزگاری رژیم صهیونیستی با چند کشور عربی وارد جنگ شد و در جنگ 6 روزه بخشی از خاک آنها را به اشغال خود در آورد و بعدها حتی تا نیمی از لبنان و بیروت پیشروی کرد اما امروز که ملت های منطقه با الهام از استقامت و ظلم ستیزی ملت ایران راه مقاومت را در پیش گرفته اند، اسرائیل غاصب در مقابل جنبش جهاد اسلامی و حماس در نبرد نظامی با چالش جدی مواجه شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه در عملیات طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی شکست نظامی، امنیتی و سیاسی سنگینی متحمل شد، اظهارداشت: صهیونیست ها چون جرات مقابله در میدان نبرد را ندارند به قتل عام زنان و کودکان بی دفاع و مظلوم غزه روی آورده اند و بر خلاف همه مقررات و معاهدات بین المللی با استفاده از سلاح های ممنوعه مردم بی دفاع و مراکز بهداشتی و درمانی را مورد حمله قرار می دهند و متاسفانه دولت های غربی که به دروغ خود را مدعی حقوق بشر، حقوق زن و کودک نشان می دادند نه تنها در مقابل این جنایات جنگی سکوت کرده اند بلکه از آن حمایت می کنند.

حسینی در ادامه با بیان ضرورت توجه به مباحث وحیانی و قرآنی در تحلیل مبارزه با ظلم و مقابله با مستکبران ، به آیات ابتدایی سوره بروج اشاره کرد و گفت: در این سوره وضعیتی ترسیم شده که در آن مومنین تحت شکنجه هستند و خداوند اصحاب اخدود را لعن و و نفرین می کند. اصحاب اخدود کسانی بودند که مؤمنان را در چاله هایی پر از آتش می انداختند و در کنار آتش می نشستند و شکنجه و سوزاندن مؤمنین را با خونسردی و قساوت مشاهده می کردند، خداوند این مشرکین را لعن و نفرین می کند و به کسانی که چنین جنایت هایی مرتکب می‌شوند، هشدار می دهد که به سزای اعمالشان خواهند رسید.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: امروز ضرورت دارد تا افکار عمومی جهان شناخت عمیق و درستی از ماهیت جنایتکاران جهان داشته باشند و افکارعمومی جهان بویژه جهان اسلام سران خود را به دفاع از مردم فلسطین و محکوم کردن جنایت رژیم صهیونیستی و آمریکا وادار کنند، خواهان قطع فوری بمبارانها شود و گذرگاه رفح را برای ارسال کمک ها باز کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: برخی نظریه پردازان غربی در آغاز شکل گیری رژیم جعلی صهیونیستی، تداوم آن را متوقف بر قدرت بازدارندگی اعلام کردند و این بازدارندگی با قدرت نظامی و ایجاد رعب و وحشت و القای شکست ناپذیری اسرائیل بوجود آمده است اینک که بعد از ۷۵ سال، عملیات طوفان الاقصی این قدرت پوشالی و بازدارندگی را خدشه دار کرده، اضمحلال این رژیم خون آشام هم شروع شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: وقتی بایدن اعلام می کند حتی اگر اسرائیل وجود نداشت آنرا می بایست ایجاد کرد معلوم می شود بهانه هایی همچون دلسوزی برای اسکان آوارگان یهودی و حمایت از آنها واهی و ادعایی بیش نیست و آنها صرفا بدنبال وارد کردن خنجری بر پهلوی کشورهای مسلمان منطقه هستند تا از آن برای اعمال فشار و تامین منافع خود استفاده کرده و انرژی منطقه را تحت کنترل خود داشته باشند.

حسینی گفت: اگر بر فرض کسی از تاریخ جنایت های آمریکا در نقاط مختلف جهان از ویتنام تا بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی اطلاعی نداشته باشد مرور جنایت های یکماه اخیر شیطان بزرگ در غزه برای شناخت ماهیت پلید و وحشیانه آن کفایت می کند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها