سعیدآجورلو: رژیم اشغالگر منجر به سقوط دولت بایدن می‌شود؟

کد خبر: 1254737

تحولات منطقه و به‌خصوص جنگ غزه، بایدن و همکارانش در دولت آمریکا را حسابی گیج کرده چنانکه مشخص است برای اتخاذ یک رویکرد منسجم سردرگم مانده‌اند.

سعیدآجورلو: رژیم اشغالگر منجر به سقوط دولت بایدن می‌شود؟

سعیدآجورلو، مدیرمسئول صبح نو در سرمقاله این روزنامه نوشته: از دلایل اصلی چنین شرایطی اولا ضعف استیت آمریکا نسبت به سال‌های گذشته و در عین حال ظهور قدرت های جدید جهانی و منطقه‌ای است.

درباره پرونده هسته‌ای ایران هم ماجرا از جنس تعیین تکلیف نکردن است. دولت بایدن اقتدار لازم برای ایستادن مقابل جمهوری خواهان را ندارد و به همین دلیل این پرونده همچنان مفتوح است.

در چنین شرایطی جنگ غزه یک گرفتاری بزرگ برای چنین دولت ضعیفی است. از سوی دست راستی ها موظف به حمایت از امنیت و منافع رژیم اشغالگر است و از منظر چپ‌گرایان باید بتواند از ادامه جنگ جلوگیری کند. از سوی دیگر روابط نامساعد دموکرات ها با نتانیاهو بر این پیچیدگی افزوده است.

دولت بایدن به عنوان نمادی از استیت آمریکا در خاورمیانه دچار مشکلات فراوانی است که به تنهایی قادر به حل آن نیست. به همین دلیل ادبیات تهدید و امنیتی سازی ایران به چالش خورده و آمریکا در چالش بزرگی گرفتار شده است.

رژیم اشغالگر تبدیل به دردسری بزرگی برای بایدن شده و عملا می تواند در نهایت به سقوط دولت دموکرات هم بینجامد. آمریکا با تمام توان از این رژیم حمایت می کند اما توان این دولت محدودتر از قبل و معادلات جهان پیچیده تر از گذشته شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها