سفر رئیس‌جمهور به تاجیکستان و ازبکستان

کد خبر: 1254739

رئیس‌جمهور روز چهارشنبه - ۱۷ آبان‌ماه - به دعوت امامعلی رحمان، عازم تاجیکستان می‌شود.

سفر رئیس‌جمهور به تاجیکستان و ازبکستان

سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه (۱۷ آبان ماه) به دعوت رسمی «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان، به منظور دیداری رسمی به این کشور سفر می‌کند.

پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی، روسای جمهور دو کشور دیداری خصوصی خواهند داشت و سپس در نشست مشترک فعالان اقتصادی و بازرگانان ایران و تاجیکستان شرکت می کنند.

در جریان این سفر همچنین مقامات ایران و تاجیکستان چند سند همکاری مشترک امضا خواهند کرد.

سفر به ازبکستان

آیت‌الله رئیسی همچنین پس از این سفر به دعوت رسمی «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی «اکو» به این کشور سفر خواهد کرد.

رئیس جمهور در این سفر ضمن شرکت در اجلاس سران اکو و تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران، با تعدادی از سران و مقامات شرکت کننده در اجلاس نیز دیدار خواهد کرد.

رایزنی در خصوص همکاری‌های دوجانبه به ویژه در زمینه تجاری و اقتصادی و مسائل بین‌المللی به ویژه شرایط بحرانی در غزه محور گفت وگوهای ۲ جانبه رئیس جمهور در این سفر ۲ روزه خواهد بود.

اکو یک سازمان منطقه‌ای دولتی محسوب می‌شود که در سال ۱۹۸۵ از سوی ایران، پاکستان و ترکیه با هدف پیشبرد همکاری‌های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تاسیس شد.

در سال ۱۹۹۲، سازمان ۷ عضو جدید شامل کشورهای افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، آذربایجان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان را به عضویت پذیرفت و اکنون ۱۰ عضو دارد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها