حجت الاسلام خمینی: مظلومیت مردم فلسطین باید همگان را به حرکت وا دارد

کد خبر: 1255209

تولیت حرم امام راحل گفت: ملتی که عزت داشته باشد در برابر ظلم و ستم سکوت نخواهد کرد و امروز مظلومیت مردم فلسطین باید همگان را به حرکت وا دارد.


حجت الاسلام خمینی: مظلومیت مردم فلسطین باید همگان را به حرکت وا دارد

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی ظهر پنجشنبه در همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی (ع) که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد اظهار داشت: از خود گذشتگی وکلای امام راحل از جمله رموز پیروزی انقلاب اسلامی بود و آنان افراد شجاعی بودند که از هیچ چیز هراس نداشتند.

حجت الاسلام خمینی بیان داشت: از آقایان خاتم یزدی، راستی کاشانی، دعایی و محتشمی یاد می‌کنیم که آنان بسیار شجاع بودند، چرا که می‌دانستند مسیری که رفتند بازگشتی ندارد.

وی ابراز داشت: در دوران مبارزه با رژیم طاغوت، شجاعت و نهراسیدن مبارزان از جمله الزامات بوده و یاران امام راحل این گونه بودند و از چیزی هراس نداشتند.

حجت الاسلام خیمنی با بیان اینکه وکلای امام راحل از خود گذشته بودند افزود: آنها خود را ندیدند و از خود عبور کرده بودند و گرفتار منیت‌ها نشده بودند.

وی، عزت را از جمله ویژگی‌های یاران امام برشمرد افزود: رهبر معظم انقلاب فرمود، فلز وجودی بعضی افراد با سایرین فرق می‌کند و برخی‌ها ظلم را می‌پذیرند و در دلشان توجیه‌گر ظلم هستند.

وی افزود: عده‌ای از افراد زیر بار ظلم نمی‌روند که این‌ها عزیز می‌شوند و پذیرش ظلم بسیار خطرناک است.

حجت الاسلام خمینی بیان داشت: در طول تاریخ افراد بسیاری بودند که جنایات خود را توجیه می‌کردند، یاران امام با وجود آنکه احتمال کمی نسبت به رفتن شاه تصور می‌کردند، اما دست از مبارزه علیه رژیم طاغوت برنداشتند و به همین دلیل ماندگار شدند.

وی بیان داشت: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی عزت را برای مسلمانان به ارمغان آورد و امروز مردم فلسطین زیر بار ظلم نمی‌روند.

وی اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس پس از فروپاشی عثمانی توسط عده‌ای معدود از صهیونیست‌ها شکل گرفت و آنان توانستند فلسطین را اشغال کنند.

تولیت حرم امام راحل بیان داشت: مردم غزه ثابت کردند که حاظر نیستند زیر بار ظلم و ستم بروند و تن به ظلم دهند.

حجت الاسلام خمینی افزود: ملتی که عزت داشته باشد در برابر ظلم و ستم سکوت نخواهد کرد.

وی عنوان داشت: کشورهای استکباری از جمله آمریکا و اسرائیل از ارزش‌های انسانی سپری برای خود ساختند و امروز مظلومیت مردم فلسطین باید همگان را به حرکت وا دارد.

تولیت حرم امام راحل بیان داشت: عزت نباید در ملت‌ها از بین برود و امام راحل در بین امت اسلام زندگی و عزت را و اینکه ما می‌توانیم را زنده کرد.

وی بیان داشت: ایمان شاگردان به علمیت امام خمینی (ره) از جمله ویژگی‌های وکلای شرعی امام راحل بود.

حجت الاسلام خمینی افزود: شاگردان امام راحل حرف‌های ایشان را با دل و جان می‌پذیرفتند و زیر ظلم و ستم نرفتن از دیگر ویژگی‌های وکلای امام راحل بود./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها