دیدار روسای جمهور ایران و سودان

کد خبر: 1255511

روسای جمهور ایران و سودان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

دیدار روسای جمهور ایران و سودان

در حاشیه اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی درباره جنگ غزه در «ریاض»، عصر امروز (شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲) سید ابراهیم رئیسی و رئیس جمهور سودان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس دولت سیزدهم پیش از این هم با ««محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی و «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرده بود./ایسنا

رئیسی: ریشه بسیاری از مصائب جهان از جمله قاره آفریقا رژیم صهیونیستی است

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ریشه بسیاری از مصائب در جهان اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و اختلاف‌افکنی‌ها در جهان اسلام و قاره آفریقا، رژیم صهیونیستی است.

سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز (شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲) در حاشیه نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب در ریاض عربستان، در دیدار «عبدالفتاح برهان» رئیس شورای حکومتی سودان ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با وی، آمادگی کشورمان را برای تبادل هیئت‌های دیپلماتیک و گسترش روابط در عرصه‌های مختلف با این کشور اعلام کرد.

رئیس دولت سیزدهم در ادامه رژیم صهیونیستی را مصیبت بزرگ برای امت اسلامی و همه جهان توصیف و تصریح کرد: ریشه بسیاری از مصائب در جهان، اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و اختلاف‌افکنی‌ها در جهان اسلام و قاره آفریقا رژیم صهیونیستی است.

«عبدالفتاح برهان» رئیس شورای حکومتی سودان هم در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از فرصت دیدار با رئیسی اظهار کرد: ما از جمهوری اسلامی ایران چیزی جز خیر و خوبی ندیدم و مشتاق بازسازی و از سرگیری روابط هستیم.

رئیس شورای حکومتی سودان با بیان اینکه تقویت روابط کشورهای اسلامی از جمله ایران و سودان به خیر و صلاح همه امت اسلامی است، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که به صراحت از اسلام دفاع می‌کند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها