در دیدار سردار رادان با وزیر کشور عراق چه گذشت؟

کد خبر: 1255823

فرمانده کل انتظامی که به بغداد سفر کرده است،با «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق دیدار و گفت و گو کرد.

در دیدار سردار رادان با وزیر کشور عراق چه گذشت؟

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است با «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار که در ساختمان وزارت کشور عراق برگزار شد، همکاری های دو کشور در زمینه امنیت، امور انتظامی و پلیسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی(ع) گفت: ما از دولت و مردم عراق به دلیل میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی تشکر می‌کنیم؛ همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از دولت و مردم عراق تشکر و قدردانی کردند.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری های امنیتی و پلیسی دو کشور در زمینه تامین امنیت و تسهیل ورود و خروج و ارائه خدمات به زائران پیاده روی اربعین حسینی در سال های آینده ادامه یابد.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق نیز با اشاره به اینکه یادداشت تفاهمی بین دو کشور در حال اجرا است، ابراز امیدواری کرد که در سفر فرمانده کل انتظامی ایران به عراق همکاری ها و هماهنگی های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و مبارزه با تروریسم و ‌کنترل مرزها تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی بین وزارتخانه های کشور ایران و عراق در همه زمینه ها وجود دارد، افزود: سفر فرمانده کل انتظامی ایران به عراق موجب همکاری های دو کشور در حوزه اطلاعاتی و برنامه ریزی های جدید برای آینده خواهد شد.

پس از این دیدار سردار رادان در مشایعت وزیر کشور عراق از دانشکده پلیس و پلیس فدرال این کشور بازدید کرد و ضمن گفت و گو با مسئولان این نهادها در جریان چگونگی فعالیت آنها قرار گرفت.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه بنا به دعوت وزیر کشور عراق وارد بغداد شد و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بغداد مورد استقبال سپهبد «عادل الخالدی» معاون اول وزیر کشور عراق در امور پلیس قرار گرفت.

معاون اول وزیر کشور عراق در امور پلیس در مراسم استقبال از سردار رادان ابراز امیدواری کرد که توسعه همکاری دو کشور به ویژه در زمینه امنیت، امور انتظامی و پلیسی گسترش یابد.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها