سردار فرحی: خالق پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی خواهیم شد

کد خبر: 1255873

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در مسیری قرار داریم که خالق پیشرفته‌ترین محصولات و تجهیزاتی نظامی در جهان خواهیم شد و امیدواریم این دستاوردها بیش از پیش اقتدارآفرین و بازدارنده باشد.

سردار فرحی: خالق پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی خواهیم شد

 سردار مهدی فرحی در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی مقدم در دانشگاه شهید رجایی، گفت: قلب همه مسلمانان از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اندوهگین است. ان‌شاءالله بتوانیم با عقلانیت و درایت حق و باطل زمانه را تشخیص دهیم و با یزید زمانه مقابله کنیم. امروز هم عاشورای دیگری را شاهدیم و در صحنه عمل حق و باطل دیگری با یکدیگر وارد نبرد شده‌اند.

وی با یادآوری اقدامات شهید طهرانی‌مقدم برای مجموعه صنایع دفاع، گفت: او قریب به ۱۷ سال پیش یک بار به صنایع دفاع آمد و از ساخت موشک نقطه‌زن سخن گفت و اصرار زیادی نسبت به تحقق این امر داشت‌ ما کارهای مشترکی با یکدیگر داشتیم تا در نهایت به این فناوری رسیدیم.

جانشین وزیر دفاع افزود: شهید طهرانی‌مقدم از ابتدای کار خود به این درک رسیده بود که باید صاحب قدرت و اقتدار نظامی شویم و در مقابل دشمنان وحشی توان ایستادگی داشته باشیم. چرا که دنیا به رغم ظاهر شیک و زیبای از قانون جنگل تبعیت می‌کند. بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم و مقتدر شویم.

فرحی افزود: شهید طهرانی مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار بدست آورد. همه دستاوردهای نظامی ارزنده کشور را با خلق خوش خود به ملت ایران هدیه کرد و امروز هم ایران اسلامی صدها طهرانی‌مقدم دارد. دستاوردهای شهید طهرانی‌مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده است، بلکه ما در حوزه‌های هواپیماسازی، کشتی‌سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که آن شهید برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.

وی ادامه داد: روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، اما سال گذشته غریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.

جانشین وزیر دفاع، با یادآوری شرایط ایران در حکومت پهلوی و وابستگی دفاعی ایران در آن دوران، تاکید کرد: قبل از انقلاب، حقوق ۴۰ هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

فرحی تاکید کرد: امروز در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های نو و ارزشمند که فناوری‌های آینده‌ساز است و می‌تواند ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگ‌های نوین و ترکیبی موفق کند در حال حرکت هستیم.

فرحی ادامه داد: در مسیری قرار داریم که خالق پیشرفته‌ترین (High-tec) محصولات و تجهیزاتی نظامی در دنیا خواهیم بود، امیدواریم این دستاوردها بتواند بیش از پیش اقتدارآفرین و بازدارنده باشد.

جانشین وزیر دفاع یادآور شد: امروز در وزارت دفاع با حدود ۷ هزار شرکت در سراسر کشور در ارتباط هستیم که حدود ۴۰ درصد از آن‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان هستند. در مجموع با بیش از ۱۰۰ هزار نفر هم در شرکت‌های دانش‌بنیان، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری ارتباطات فوق‌العاده‌ای داریم.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها