تحویل پرونده ثبت‌نام داوطلبان خبرگان به شورای نگهبان

کد خبر: 1255877

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که پرونده مدارک ثبت نامی داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه تهران ساعت ۱۴ امروز به نماینده شورای نگهبان تحویل داده می‌شود.

تحویل پرونده ثبت‌نام داوطلبان خبرگان به شورای نگهبان

«محسن اسلامی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، با اعلام این خبر گفت: با پایان ثبت نام ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۰ آبان ماه، تمام فرایند برای همه داوطلبان طی و شناسه رهگیری صادر و تشکیل پرونده شد و اکنون منتظر دریافت مابقی پرونده‌های مدارک ثبت نامی داوطلبان خبرگان رهبری از مراکز فرمانداری‌های استان هستیم.

سخنگوی ستادانتخابات کشور در ادامه گفت: بر این اساس با هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور مابقی پرونده‌های مدارک ثبت‌نامی داوطلبان خبرگان رهبری طی هفته به شورای نگهبان تحویل داده می شود.

به گزارش ایرنا، در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۵۱۰ نفر برای این دوره نام نویسی کردند.

اسلامی درباره آغاز فرایند رسیدگی به اعتراض آن دسته از داوطلبانی که عدم تایید و احراز صلاحیت شدند، گفت: این فرایند از هشت صبح روزگذشته ۲۱ آبان ماه آغاز شده که تا چهارشنبه ۲۴ آبان فرصت دارند، در ساعت بین هشت صبح تا ۱۸ عصر اعتراض خود را در سامانه وزارت کشور ثبت کنند. اما نکته این است که داوطلبان اعتراض خود را در سامانه شورای نگهبان ثبت می‌کنند که در پنجره واحد وزات کشور پیوند گذاشته شد و متولی ثبت اعتراض و بررسی ها برعهده هیات نظارت استان با هماهنگی هیات نظارت مرکزی است.

وی این را هم گفت که آمار ثبت اعتراض ها پس از پایان فرصت چهار روزه اعلام می شود.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها